Najmodniejsze bukiety ślubne 2020

"Przy każdej realizowanej przez nas scenografii i oprawie florystycznej przyjęć weselnych oraz ślubów szukamy nietypowych form. Okazuje się, że panny młode, pokazując nam swoje inspiracje, także dalekie są od tradycyjnych rozwiązań i ścisłych bukietów w kształcie kul. Jeśli chodzi o kwiaty do bukietów ślubnych, tendencje są różne, choć z naszych obserwacji wynika, że bardzo dużą popularnością cieszą się bukiety z nietypowymi elementami, takimi jak tzw. 'suszki' będące wspaniałym uzupełnieniem ślubnych kompozycji. Oprócz nich cały czas popularne są różne odmiany traw pampasowych. Warto jednak zauważyć, że trawy te nie muszą występować wyłącznie w dekoracjach w stylu boho. Wspaniale pasują np. do białych storczyków, które według mnie będą wiodły prym w ślubnych dekoracjach kwiatowych nadchodzącego sezonu.

Poza tym, bardzo popularnymi kwiatami są tzw. kwiaty w polnym stylu. To właśnie o nie pyta nas większość panien młodych, myśląc o swoich wymarzonych dekoracjach. Bukiety z dodatkiem takich kwiatów, jak np. kosmos są bardzo delikatne i wspaniale wpisują się w każdą przestrzeń" opowiada Kamila Czerniawska.

Suknie ślubne w stylu boho. Najpiękniejsze eteryczne i subtelne kreacje od polskich marek oraz sieciówek>>

Organizacja i dekoracje: Teraz Powiesz Tak / fot. www.charlottesse.com

Kwiaty, których nie wypada wybierać w tym sezonie

"Do lamusa odejdą być może w tym sezonie hortensje w tradycyjnych 'kulistych' aranżacjach". 

Symbolika kwiatów: czy wciąż jest ważna? 

"Co ciekawe, rzadko kiedy panny młode pytają nas o symbolikę kwiatów" wyjaśnia założycielka Teraz Powiesz Tak. "Oczywiście znając symbolikę tych najbardziej popularnych, takich jak lilia czy chryzantema, żadna panna młoda nie zdecyduje się na wykorzystanie tych gatunków w swoich ślubnych kompozycjach. W kwestii symboliki warto wiedzieć, że tak popularna w ślubnych bukietach peonia (piwonia), zwana też majówką, od starożytności uchodzi za roślinę boską. W symbolice religijnej nazywana zaś była zielem Świętego Jana, tzw. 'różą bez kolców', czyli symbolem maryjnym".

Najpopularniejsze kompozycje bukietowe

"Wszystko zależy od stylu wesela oraz preferencji estetycznych przyszłych panien młodych. Jeśli chodzi zaś o te, które zgłaszają się do nas, to mamy to szczęście, że wizja ich ślubu i przyjęcia jest spójna z naszymi założeniami. Często panie odnoszą się do mody, lecz zawsze proszą nas, by w przygotowywanych przez nas dekoracjach pojawił się jakiś oryginalny, nietypowy element, który niekoniecznie wiąże się z panującymi w sezonie trendami".

Organizacja i dekoracje: Teraz Powiesz Tak / fot. www.pieczkopietras.com

Najmodniejsze torty weselne: 3 proste przepisy na piękne ciasta, które możesz upiec na ślub swojej przyjaciółki>>

Trendy w dekoracjach florystycznych

"Po raz kolejny mówi się, że pierwsze skrzypce w dekoracjach florystycznych grać będzie zieleń, czyli takie rośliny jak: ruskus drobnolistny lub izraelski, eukaliptus we wszystkich swoich odmianach czy też przepiękna szarozielona oliwka. Poza tym przede wszystkim kompozycje lekkie, z delikatnych, niezbitych kwiatów. Ten trend powinien na stałe wpisać się w dekoracje ślubne" komentuje organizatorka ślubów i dekoratorka.

Jak dobrać bukiet ślubny do sukni?

"Tutaj nie musimy się trzymać ani panujących trendów, ani tym bardziej powielanych schematów, gdzie zawsze wygrywa tzw. bukiet kulka. Warto pozwolić sobie na szczyptę szaleństwa i wybrać bukiet, który nawet odstaje stylem od sukni ślubnej. Taki eklektyzm jest wręcz wskazany, a my takie rozwiązania zawsze naszym pannom młodym bardzo polecamy".

Co zrobić z kwiatami po ślubie?

"Kierując się zasadą zero waste, bardzo często kwiatowe kompozycje weselne para młoda rozdaje po zakończonym przyjęciu swoim gościom, a pozostałe sama zabiera ze sobą do domu. Warto wiedzieć, że bukiety zrobione w nasączonej wodą gąbce florystycznej trzymać się mogą jeszcze spokojnie przez kilka kolejnych dni, stanowiąc piękną dekorację każdego wnętrza. I tutaj znów wracamy do kwestii estetyki: odchodzimy od typowych ślubnych i zwartych bukietów, dzięki czemu dajemy dekoracjom ślubnym drugie życie" dodaje Kamila Czerniawska.

Organizacja i dekoracje: Teraz Powiesz Tak / fot. www.charlottesse.com

Przesądy ślubne i wróżby weselne. Kiedy najlepiej wziąć ślub, a czego unikać w bukiecie kwiatów?>>

Nowa komedia romantyczna Netflix "Love Wedding Repeat" będzie hitem. Sam trailer obejrzało już ponad milion osób>>