Suknie ślubne Lana Nguyen + smokingi Zaremba

Zaskoczeni? My też byliśmy, a jednak ten duet okazał się strzałem w dziesiątkę. Jej miłość do dziewczęcych sylwetek i jego umiłowanie klasyki sprawiły, że powstała romantyczna kolekcja w duchu retro, która nawiązuje do lat 20. ubiegłego wieku - dekady, jak podkreślają Lana Nguyen i Maciej Zaremba: "szaleństwa, tańca i krawieckiego kunsztu". W kolekcji na wiosnę-lato 2020 znalazły się więc muślinowe suknie, które płyną w tańcu i garnitury niczym stworzone charlestona.

W oryginalnych konstrukcjach z kokardą na dekolcie, eleganckim trenem czy białym zdobionym misternie gorsetem wykorzystano lekkie jak pajęcza sieć jedwabie, tiule, szyfony i koronki. Co więcej, uzupełniały je też błyszczące guziki z naturalnych pereł i pióra. Suknie ślubne z warstwami tiulu i gorsetem z dekoltem w kształcie serca oczywiście idealnie wpasują się w nowy sezon, ale to nie wszystko - w kolekcji znalazł się też odważny czarny damski garnitur, który wygląda wspaniale w zestawieniu z śnieżnobiałym welonem. 

W duecie z sukniami zaprezentowano świetnie skrojone smokingi z wełnianych i bawełnianych tkanin z historycznych brytyjskich tkalni.

Obok tych klasycznych ślubnych kolorów znalazło się też (i bardzo dobrze!) miejsce na ekstrawaganckie różowe wersje garniturów. Zarówno suknie, jak i smokingi, uzupełniają białe koszule oraz autorskie dodatki Nguyen i Zaremby: lakierki inspirowane jazzówkami i ręcznie szyte muchy.

Czarne sukienki na walentynki 2020. Zobacz najmodniejsze kreacje na święto zakochanych>>

Kolekcja ślubna Lana Nguyen x Zaremba / fot. Kasia Bielska

Kolekcji towarzyszy nostalgiczna kampania Kasi Bielskiej, w której na zdjęcia został nałożony analogowy filtr. To dzięki temu ujęcia świetnie komponują się z tematem kolekcji i przypominają minione dekady. Jak zdradzają projektanci, modele Klaudia Kozik i Kamil Bahar podczas sesji zdjęciowej tańczyli do jazzu i to dlatego udało się tak dokładnie odtworzyć charakter całej kolekcji, to jest lekkość, zabawę, naturalność, ale przede wszystkim emocje. 

"To historia miłości. Jakby ktoś uchwycił ich w prywatnym momencie, podczas zabawy" wyjaśnia Maciej Zaremba, a Lana Nguyen dodaje: "Opowiadamy historię młodych ludzi – bunt, radość, sensualność. Modele na sesji grają lekko nieśmiałą, ale zarazem bardzo zakochaną w sobie parę. Chcemy pokazać, że w świecie tego wielkiego biznesu, najważniejsza jest zawsze miłość". 

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe 2020, które zdążycie kupić jeszcze przed Walentynkami>>