Każda panna młoda ma swoje własne wyobrażenie o idealnej sukni ślubnej. Koronkowa, odsłaniająca dekolt i plecy, a może wersja z rękawkami - wybór jest ogromny i czasem potrzeba wielu tygodni, żeby wybrać tę najpiękniejszą. A co z sukienką na poprawiny? Często to równie trudny wybór, niestety wielokrotnie odkładany na "ostatnią godzinę". Taka kreacja powinna być elegancka, ale to również moment, kiedy można pozwolić sobie na więcej swobody. Tak jak w przypadku sukni ślubnej, na poprawiny wybiera się modele o jasnych barwach typu biel, ecru, pudrowy róż, delikatny fiolet, a nawet srebro. 

Jaka sukienka na poprawiny?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Christie Tyler (@nycbambi) Lut 19, 2019 o 11:50 PST

Sukienka na poprawiny nie musi być tak "strojna" jak na sam ślub czy wesele. To moment, kiedy nadal świętuje się zaślubiny, ale nie tak oficjalne, jak dzień wcześniej. Panna młoda może zapomnieć o trenie, gorsecie, czy kreacji niczym z bajki Disneya. Zwłaszcza jeśli impreza organizowana jest tylko dla najbliższych pary. Oczywiście to nadal nie jest odpowiedni moment na minispódniczkę, top w kolorze magenta, czy klasyczną małą czarną. Główna bohaterka tego wydarzenia nadal powinna się wyróżniać, ale szykiem i idealnie dobraną suknią. Coraz częściej (ze względu na nieprzewidywalną pogodę) do sukni dobiera się marynarkę w tym samym, jasnym kolorze. 

Sukienka na poprawiny dla młodej

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Annemiek Kessels (@modedamour) Maj 24, 2019 o 1:38 PDT

Sukienka na poprawiny może być trochę krótsza, a jeśli imprezę organizujemy na wyspie, czy plaży, panna młoda może skusić się na krótką (ale elegancką!) kreację. Biała slip dress z ramiączkami typu spaghetti również jest w cenie. Podobnie delikatne koronki. Fanki boho mogą też skusić się na sukienkę z falbankami. Wersja koktajlowa to zawsze dobry wybór. Niektóre panny młode na ten dzień decydują się na modny damski garnitur, ale najczęstszym wyborem nadal są suknie. 

Jaka sukienka na poprawiny? Minimalistyczna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Florence for Damoy (@florencefordamoy) Cze 25, 2019 o 10:52 PDT

Minimalistyczna nie oznacza nudna. To świetny wybór jeśli szukamy sukienkę na poprawiny. Prosta kreacja z efektownymi dodatkami może olśnić wszystkich gości. Nie można tylko z nimi przesadzić. Tutaj liczy się jakość, dlatego warto pokusić się o jedwab, czy wysokiej jakości atłas. Do takiej stylizacji pasują rozpuszczone włosy, delikatny kok (może być messy bun, jak u Meghan Markle), a nawet kucyk.

Jaka sukienka na poprawiny? Romantyczna

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez alyssa coscarelli (@alyssainthecity) Maj 24, 2019 o 11:17 PDT

Delikatne bufki, prześwity i koronki. Mimo że panna młoda powiedziała już "tak", to nie oznacza, że ma zapomnieć o delikatnych, dziewczęcych wzorach. Od kilku lat śluby oraz poprawiny organizuje się np. w stodołach, więc kreacja w stylu boho będzie idealnie wpisywać się w tę koncepcję. Nie zapomnijcie o kwiatach we włosach czy wianku!

Jaka sukienka na poprawiny? Krótka

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Leia (@leiasfez) Cze 25, 2019 o 7:10 PDT

Sukienka na poprawiny tego typu obroni się tylko w momencie, gdy cała impreza odbywa się w "wakacyjnych" warunkach typu wyspa, egzotyczny resort, czy plaża. Wtedy nikt nie będzie wymagał od panny młodej, żeby miała na sobie klasyczną długą suknię i szpilki na 8 cm obcasie. 

Jaka sukienka na poprawiny? Długa suknia

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Camille Charriere (@camillecharriere) Maj 2, 2019 o 7:20 PDT

Jeśli charakter uroczystości zaślubin jest bardzo formalny to i poprawiny prawdopodobnie będą w tym stylu. Wtedy panna młoda musi pomyśleć o długiej, ale prostej kreacji. Np. o wspomnianej już slip dress, czy wersji zaprezentowanej przez Camille Charriere. Słynna influencerka swoją sukienkę zestawiła z modną marynarką w podobnym odcieniu. To był świetny wybór. 

Jaka sukienka na poprawiny? Dla gościa

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jacquie Alexander (@jacquiealexander) Cze 17, 2019 o 4:33 PDT

Podobnie jak na ślubie, panie zaproszone na poprawiny powinny zapomnieć o jasnych kolorach - to barwy zarezerwowane dla panny młodej. Czerń również jest zakazana, ale granat nie sprawi już problemów. Ciemniejszy fiolet, niebieski, róż, czy żółty również będą mile widziane.