Ślub jak z bajki! Chiara Ferragni i Fedez pobrali się tydzień temu, a dokładnie 1 września, ale nadal wszyscy komentują to wydarzenie. Dlaczego? Ceremonia zorganizowana na Sycylii przerosła wszelkie wyobrażenia. Para nazywana przez niektórych jako The Ferragnez (istnieje nawet specjalny hashtag #TheFerragnez), zaczęła świętować swoje zaślubiny specjalną kolacją, a dokładnie "próbnym obiadem" (Ferragni miała na sobie sukienkę Prady). To był jednak przedsmak przed wielkim show. Chiara Ferragni i Fedez wzięli ślub cywilny w ratuszu Palazzo Ducezio z XIX wieku w miejscowości Noto. 

Chiara Ferragni - suknia ślubna Dior

Chiara Ferragni miała nie jedną a tak naprawdę trzy suknie od marki Dior! Wybór brandu nie powinien nikogo dziwić, Włoszka od dawna współpracuje z tym luksusowym domem mody. Kreacje zaprojektowała oczywiście Maria Grazia Chiuri, dyrektor kreatywna francuskiej marki. Koronkowa góra, jednolity dół i tren, kreacja zachwyciła internautów. Kolejne suknia była równie piękna - na spódnicy miała wyhaftowane teksty z piosenki Fedeza, którą napisał dla Chiary oraz ich symbole (np. oko, sercem lew i pies). Co ciekawe, wystarczyło zdjąć spódnicę, a Chiara miała trzeci look z krótką spódniczką. Wykonanie obu modeli zajęło ponad 1600 godzin i zużyto prawie 400 metrów tiulu. Jak się potem okazało, badania pokazały, że suknia ślubna Ferragni była popularniejsza niż kreacja Meghan Markle! Platforma analityczna Launchmetrics obliczyła jaki wpływ miały posty pary (Chiarę Ferragni śledzi 14,6 mln osób, za to Fedeza 6,6 mln) oraz gości publikowane na instagramie. Łącznie uzyskano 67 milionów interakcji (komentarze, posty, stories), co daje 36 mln$ wpływów. Wow! Dior zgarnął za to darmową reklamę o wartości 5,2 mln$.

"Chciałam, żeby moja suknia była prosta i ponadczasowa. Jednocześnie romantyczna i zarazem kobieca. Byłam bardzo podekscytowana. To był bardzo szczególny moment i za każdym razem, gdy ją przymierzałam czułam się wyjątkowa. Płakałam niczym małe dziecko" - przyznała Chiara Ferragni.

Druhny Chiary Ferragni miały za to na sobie różowe sukienki do ziemi (w różnych wersjach tego samego modelu) autorstwa Alberty Ferretti.

Ile kosztował ślub Chiary Ferragni? Ceny.

Przechodzimy do szczegółów. Ile kosztował ten ślub marzeń? Dziennikarze już stwierdzili, że ceremonia Chiary i Fedeza przebiła zaślubiny księcia Harry'ego i Meghan Markle i została okrzyknięta ślubem 2018 roku. Wspomniane kreacje marki Dior kosztowały 420 tys. $, czyli ponad 1,5 mln zł! Za wynajęcie hotelu Dimora Delle Balze para zapłaciła prawie 300 tys. $ (1,1 mln zł). Jeśli oglądaliście zdjęcia to wiecie, że odbył się również pokaz fajerwerków, a goście mogli pojeździć na karuzeli lub diabelskim młynie. Cena tych atrakcji? 145 tys. $ (ok. 540 tys. zł). Zarezerwowano również przelot liniami Alitalia z Mediolanu do Katanii dla 150 osób. Rachunek wystawiono na sumę 27 tys. $ (ok. 101 tys. zł). Nie zapomnijmy o kwiatach! Ferrgni zapłaciła za nie "jedyne" 5 tys.$ (ok. 18,6 tys. zł). W sumie Chiara i Fedez wydali... 897 tys. $ (3,4 mln zł).

Astronomiczna suma!

Chiara Ferragni i Fedez wzięli ślubHistoria ich związku.

Pierwsze plotki o związku Chiary Ferragni i Fedeza pojawiły się w maju 2016 roku, po wydaniu singla J-Axa i Fedeza "Vorrei ma non posto", w którym Włoch odnosi się do psa Chiary. Potem muzyk wysłał blogerce Snapa z opisem "Chiara, limiamo?" W październiku tego samego roku paparazzi przyłapali parę na randce, chwilę potem Ferragni zamieściła ich pierwsze wspólne zdjęcia na swoim instagramie. 

Przypomnijmy, zaręczyny Chiary Ferragni i Fedeza odbyły się w maju ubiegłego roku, gdy blogerka akurat świętowała swoje 30. urodziny we Włoszech. Jej partner, włoski muzyk oświadczył się na koncercie w słynnej w Arena di Verona. Za to informację o dziecku Chiara Ferragni i Fedez ujawnili w Nowym Jorku, gdzie "wszystko się zaczęło", pod koniec października ubiegłego roku poprzez insta stories, gdzie Włoszka pokazała zdjęcie z badania USG.

19 marca 2018 roku Chiara Ferragni urodziła syna o imieniu Leone (mały znany jest również jako Leo lub Leoncino) w Cedars-Sinai Hospital (West Hollywood). Już kilkanaście godzin po tym wydarzeniu, 30-letnia autorka bloga The Blonde Salad i młodszy o dwa lata narzeczony Fedez podzielili się tą nowiną z fanami. Ciąża Ferragni nie była ukrywana w tajemnicy, wręcz przeciwnie, często publikowała kadry z powiększonym brzuchem, ciążowe stylizacje, czy insta stories, z których mogliśmy się dowiedzieć, jakiej wielkości jest dziecko (np. porównywała go do awokado).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 6, 2018 o 11:00 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

His vows were the best words anyone has ever told me @fedez

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 4, 2018 o 12:47 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 5, 2018 o 2:09 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 4, 2018 o 8:42 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Better than my dreams Love our custom made wedding bands designed by @pomellato #SuppliedByPomellato

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 4, 2018 o 3:25 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 3, 2018 o 10:51 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 3, 2018 o 9:34 PDT

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Chiara Ferragni (@chiaraferragni) Wrz 3, 2018 o 4:26 PDT