Filmy na wieczór panieński: "Wredne dziewczyny"

Jeden z najbardziej oczywistych wyborów na filmowy wieczór w towarzystwie przyjaciółek. Historia Cady Heron, która po latach domowej nauki jest zmuszona odnaleźć się w bezwzględnym świecie licealnych problemów. Idealny film, jeśli kolorem przewodnim wieczoru panieńskiego będzie róż! Pamiętacie, że bohaterki w każdą środę nosiły różowe stylizacje? W przypadku wieczoru panieńskiego ta zasada obowiązywać może w dowolny dzień tygodnia.

Największe ślubne skandale w historii. 7 historii sprzed ołtarza, które wstrząsnęły światem>>

Filmy na wieczór panieński: "Cinderella Story"

Kto nie kocha baśni o Kopciuszku? Filmowych wersji tej opowieści jest wiele, jednak to tę z Hilary Duff i Chadem Michaelem Murrayem w rolach głównych polecamy wam na filmowy wieczór panieński. Każdy film, którego akcja rozgrywa się w szkolnych murach, z pewnością przypomni pannie młodej jej młodzieńcze lata i będzie świetną sposobnością do nostalgicznych wspomnień.

Filmy na wieczór panieński: "Jak stracić chłopaka w 10 dni"

Panna młoda z pewnością nie zastosowała się do rad filmowej Andie, ponieważ niebawem stanie na ślubnym kobiercu, ale pozostałe uczestniczki wieczoru panieńskiego mogą potraktować ten seans jako przestrogę! Pełna humoru komedia o ambitnej dziennikarce magazynu dla kobiet to świetny pomysł na punkt główny filmowego wieczoru panieńskiego. PS Musimy się przyznać, że Mathew McConaughey w tej roli zawsze kradnie nasze serca.

Filmy na wieczór panieński: "Ona to on"

Nie każdy wie, że ten film dla nastolatek inspirowany był jedną ze sztuk samego Williama Szekspira - mowa tu o szekspirowskiej komedii "Wieczór Trzech Króli". "Ona to on" to uwspółcześniona i pełna zwrotów akcji historia zdeterminowanej Violi, która przebiera się za swojego brata bliźniaka, Sebastiana, by w szkole Illyria (w „Wieczorze Trzech Króli” Illiria to kraina, w której rozgrywa się akcja) kontynuować swoją piłkarską przygodę. Trzeba dodać, że aktorski duet Amanda Bynes i Channing Tatum zachwycają w tej produkcji.

Pierścionki zaręczynowe gwiazd. Najpiękniejsze, najdroższe i najsłynniejsze w historii>>

Filmy na wieczór panieński: "Ślubne wojny"

Jedyny film z historią ślubną w tle w naszym zestawieniu. "Ślubne wojny" opowiada o tym, jak wspólne marzenie o perfekcyjnym ślubie może przerodzić się w największy konflikt w życiu najlepszych przyjaciółek. Akty zemsty, jakich dokonują bohaterki grane przez Kate Hudson i Anne Hathaway, niezmiennie bawią od lat. I jest to doskonały wybór filmu dla panny młodej, która z powodu organizacji wesela jest zestresowana - w takim przypadku będzie wskazówką, że lepiej się odprężyć i traktować organizację swojego przyjęcia z większym luzem. 

Filmy na wieczór panieński: "Legalna blondynka"

Dzięki swojej determinacji i pracy Elle Woods, czyli tytułowa blondynka, udowodniła, że mimo tego, że nikt nie wierzył w jej możliwości i potencjał, osiągnęła swój cel i ukończyła studia prawnicze na prestiżowej uczelni. "Legalna blondynka" dodatkowo (jak na komedię romantyczną przystało) kończy się również happy endem w życiu prywatnym bohaterki. Jeden z tych filmów, które w towarzystwie przyjaciółek ogląda się najlepiej.

Filmy na wieczór panieński: "Zakochana złośnica"

Kolejny inspirowany twórczością Szekspira film, jednak nie dziwimy się wcale, że twórcy komedii romantycznych tak chętnie sięgają po szekspirowskie dzieła. Każdy pewnie pamięta cudowną scenę, kiedy bohater kreowany przez Heatha Ledgera przychodzi na stadion i ,próbując przekonać do siebie niewzruszoną "złośnicę", wykonuje dla niej utwór "Can't take my eyes off you". I chociażby dla tego fragmentu warto zdecydować się na "Zakochaną złośnicę" podczas filmowego wieczoru panieńskiego.

Filmy na wieczór panieński: "Czas na miłość"

Bardzo wzruszająca propozycja filmowa dla tych panien młodych, które uwielbiają historie ze szczyptą magii. Ten przepełniony ciepłem film, przede wszystkim ukazuje uroki codzienności małżeńskiego życia (w rolach głównych doskonali Rachel McAdams i Domhnall Gleeson). Po takim seansie, każda panna młoda, ślub będzie chciała wziąć już następnego dnia.

Filmy na wieczór panieński: "Diabeł ubiera się u Prady"

Jeśli panna młoda kocha wszystko, co związane jest ze światem mody, zdecydujcie się na kultową komedię "Diabeł ubiera się u Prady". Nawet po latach z przyjemnością ogląda się metamorfozę stylu bohaterki głównej (granej przez Anne Hathaway). I nie zapominajmy o Mirandzie Priestly (w tej roli fenomenalna Meryl Streep) - to chyba najbardziej demoniczna szefowa w historii tego gatunku filmowego.

Filmy na wieczór panieński: "Dziennik Bridget Jones"

Naszego rankingu nie mógł zamknąć inny film. Historia lekko nierozgarniętej, ale niezwykle ambitnej Bridget po prostu się nie starzeje i wciąż bawi jak żadna inna. Może dlatego, że są takie momenty w życiu, w której każda z nas odnajduje w tej bohaterce jakąś część samej siebie. Zalety wyboru tej komedii są takie, że ma trzy części i możecie zorganizować pannie młodej maraton! A na koniec zaśpiewajcie razem "All by myself" - i niech główna bohaterka wieczoru ten utwór zaśpiewa w swoim życiu już po raz ostatni!

Ujawniono listę najbardziej pożądanych sukien ślubnych gwiazd. Kreacje księżnej Diany i Kim Kardashian cieszą się podobnym zainteresowaniem>>

Seans filmowy z kultowymi komediami romantycznymi jako wieczór panieński jest zawsze dobrym pomysłem, bo przywołuje sentymentalne wspomnienia i dawne chwile singielskiego życia, ale też pozwala się odstresować oraz maksymalnie rozluźnić. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi przy najbliższej okazji!