W maju zachwycaliśmy się królewskim ślubem Meghan Markle i księcia Harry'ego, ale jak się okazuje to nie jedyna para z brytyjskiej rodziny królewskiej, która powie sobie "tak". 12 października na ślubnym kobiercu staną księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank. 28-letnia arystokratka jest córką księcia Andrzeja i Sary Ferguson oraz młodszą siostrą księżniczki Beatrycze. Brytyjskie media już komentują, że jej ślub będzie o wiele większy i wystawniejszy niż ceremonia wspomnianej już Meghan i Harry'ego. Poznaj szczegóły!

Czy ślub księżniczki Eugenii będzie większy niż Meghan Markle i księcia Harry'ego? 

22 stycznia 2018 roku oficjalnie ogłoszono zaręczyny Eugenii i starszego o cztery lata biznesmena zajmującego się sprzedażą win i gastronomią. Już wtedy pojawiły się głosy, że księżniczka będzie musiała znacznie opóźnić swój ślub ze względu na ceremonię starszego kuzyna. Wiadomo już, że arystokratka zaprosiła aż 850 osób (o 250 więcej niż Markle i Harry), sama ceremonia odbędzie się w tym samym miejscu, co majowe zaślubiny, czyli w późnogotyckiej kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor, która pomieści ok. 800 osób. Być może uda się rozwiązać ten problem poprzez dostawienie dodatkowych krzeseł... Wiemy również kto jest na liście gości: George Clooney i Amal Clooney ponownie przyjadą do Windsoru, tak samo David Beckham i Victoria Beckham. Zaproszenie otrzymali też Tracey Emin, Robbie i Ayda Williams oraz członkowie organizacji charytatywnych, z którymi współpracuje księżniczka Eugenia.

Podobnie jak Harry i Meghan, Jack i Eugenia wsiądą do karety i przejadą się po ulicach Windsoru witają poddanych jako mąż i żona. Wesele w Royal Lodge (oficjalnej siedzibie księcia Yorku) zorganizowano na 400 osób, podczas którego odbędzie się trzydaniowa kolacja. Jej koszt oszacowano na 100 tys. funtów! Na dodatek, na stołach nie pojawią się jakiekolwiek elementy wykonane z plastiku - arystokratka od lat wspiera działania ekologów. Będą też koncerty gwiazd, plotkuje się, że przed nowożeńcami wystąpią Robbie Williams i Ellie Goulding. Druhną została jej starsza siostra, księżniczka Beatrycze.

Księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank: historia związku, pierścionek zaręczynowy

Przypomnijmy, księżniczka Eugenia i Jack Brooksbank spotykają się od siedmiu lat. Para poznała się poprzez wspólnych przyjaciół w trakcie wyjazdu na narty w Verbier (Szwajcaria). Brytyjczyk oświadczył się w Nikaragui w trakcie wspólnych wakacji. Pierścionek zaręczynowy Eugenii składa się z "różowego szafiru otoczonego aureolą diamentów" oraz dwóch diamentów. Księżniczka jest 9. osobą w kolejce do brytyjskiego tronu, dlatego nie potrzebuje zgody królowej na poślubienie swojego wybranka. Po zawarciu związku małżeńskiego nadal będzie tytułowana jako "księżniczka" (w org. jej tytuł brzmi "Her Royal Highness Princess Eugenie of York"), co więcej, będzie mogła przyjąć nazwisko męża.