Krzesła

Źle dobrane krzesła potrafią popsuć efekt nawet najpiękniejszej dekoracji stołu dla gości, dlatego nie marginalizujcie ich znaczenia w planowaniu dekoracji sali. Zwróćcie uwagę na motyw przewodni i kolorystykę waszego przyjęcia. Jeśli będzie to eleganckie przyjęcie w stylu glamour, pomyślcie o modnych obecnie krzesłach chiavari w kolorze złotym lub srebrnym. Planujecie wesele w industrialnej przestrzeni? W takiej sytuacji świetnie będą wyglądać metalowe krzesła w odcieniach miedzi czy srebra. W rustykalnych wnętrzach rozważcie opcje wiklinowe i drewniane. PS  Popularne sale weselne oraz doświadczeni dekoratorzy coraz częściej dysponują swoimi zasobami krzeseł odpowiednich na imprezy okolicznościowe.

Co zamiast kwiatów na ślub? Pomysły na prezent dla pary młodej>>

Podtalerze

Podtalerze na polskich przyjęciach weselnych stały się już niemal niezbędne. To dzięki nim stół nabiera szyku i to one sprawiają, że wszystkie dekoracje na wydają się jeszcze bardziej eleganckie. Królują zwykle modele klasyczne złote, natomiast dekoratorzy coraz częściej sięgają po ich jeszcze bardziej ozdobne rodzaje. Pięknie wyglądają transparentne szklane podtalerze z ozdobnym obramowaniem lub te, które wyglądem i materiałem, z jakiego zostały wykonane, przypominają złote muszle.

Menu

Coraz częściej pary młode decydują się uprzedzić swoich gości o kulinarnych doświadczeniach, jakie będą czekać ich tego wieczoru. Menu jest bardzo praktyczną wskazówką, ponieważ oprócz informacji o samych daniach, bardzo często zawiera także godziny serwowania posiłków, dzięki czemu wasi bliscy mogą zorientować się w harmonogramie całego przyjęcia. Opcje na wydruk weselnego menu są dwie. Pierwsza to przygotowanie jednego menu na stolik (lub w przypadku stołów podłużnych - jednego menu na około 8-10 osób) i ekspozycja go w ozdobnej ramce. Druga to wydruk menu dla każdego z gości i umieszczenie go na podtalerzu każdego z obecnych. Pamiętajcie, że najlepiej dopasować styl menu do całej papeterii ślubnej, by zachować spójność. I nie zapomnijcie o wegetarianach i osobach z alergiami spożywczymi - warto wyeksponować w menu alternatywne dania wybrane specjalnie dla nich.

Motyw przewodni na wesele. 5 modnych pomysłów na styl imprezy poślubnej>>

Ułożenie serwet

Serwety to (obok podtalerzy) jeden z niezbędnych elementów przy aranżacji eleganckiego stołu dla gości. Powinny one współgrać z kolorystyką wesela, ale nie mniej ważne dla efektu jest ich ułożenie na stole. Modne są proste rozwiązania, takie jak złożone serwety "spływające" spod podtalerzy, te nonszalancko zawiązane w supeł i umieszczone na podtalerzu, czy fantazyjnie spięte dekoracyjną obrączką. Pomysłów na ułożenie tego praktycznego elementu nie brakuje, a im kreatywniejsze rozwiązanie, tym cała aranżacja stołu nabiera bardziej wyszukanego wyglądu.

Świece

Nic tak nie wprowadza eleganckiej atmosfery jak blask świec. Pamiętajcie o nich przy aranżacji weselnych stołów dla gości. Świece, w zależności od stylu przyjęcia, możecie umieścić w kandelabrach o charakterze retro, czy w modnych przez ostatnie kilka sezonów geometrycznych świecznikach. Bardzo gustownie wyglądają szklane świeczniki, które będą pasować w zasadzie do każdego nowoczesnego przyjęcia. Kolacja przy świecach to zawsze dobry pomysł, a ich blask ociepla wnętrza i dzięki temu będą one wydobywać niepowtarzalny klimat na weselnych fotografiach.

Save the date, czyli jak uprzedzić gości o planowanej ceremonii zaślubin. Pomysły na zawiadomienia ślubne>>

Napoje serwowane w karafkach

O tym elemencie warto pamiętać już na początku rozmów z managerem sali weselnej. Pamiętajcie, by zwrócić na to uwagę, ponieważ napoje w swoich oryginalnych, (niestety) plastikowych opakowaniach ustawione na stole gości zepsują efekt najpiękniejszej aranżacji stołu oraz umieszczonych na nim kompozycji kwiatowych. Profesjonalne sale okolicznościowe i restauracje organizujące takie przyjęcia z pewnością posiadają klasyczne karafki, pasujące do każdego motywu wesela, ale jeśli zależy Wam na dopracowaniu najdrobniejszego szczegółu, możecie poprosić swoich dekoratorów o wypożyczenie odpowiednich naczyń.

Zastawa

Zastawa na stole gości powinna być przede wszystkim praktyczna i estetyczna. Upewnijcie się, że zostanie zapewniona odpowiednia ilość sztućców do liczby i rodzaju serwowanych dań - w przypadku, gdy przewidujecie na swoim przyjęciu zarówno przystawkę, zupę, danie główne, jak i deser. Podobnie sytuacja powinna wyglądać w kwestii szklanek i kieliszków. PS Obecnie istnieją ogromne możliwości w doborze koloru i stylu zastawy stołowej na przyjęcia okolicznościowej i warto z tego skorzystać. Złote i smukłe sztućce już dawno skradły nasze serca.

Pierścionki zaręczynowe gwiazd. Najpiękniejsze, najdroższe i najsłynniejsze w historii>>

Diabeł tkwi w szczegółach, a w przypadku stołu dla gości to przysłowie sprawdza się stuprocentowo. Same dekoracje kwiatowe nie wystarczą do uzyskania efektu elegancji i szyku podczas tak ważnego wydarzenia w życiu, jakim jest wasze wesele. Jeśli jednak weźmiecie pod uwagę wszystkie wspomniane przez nas elementy, stoły dla gości będą olśniewać waszych bliskich. A uwiecznione na zdjęciach przez lata będą powodować u was samych powody do dumy.