Elle 10/2012

Od redaktora

coverImage-1g8glph

Oglądam nową kampanię Lanvin i nie przestaję się zachwycać. Dyrektor kreatywny marki Alber Elbaz zatrudnił w roli modelek prawdziwe kobiety. Wiek? 40, 50, 60, a nawet 80 lat. Dlaczego? – Patrzę, jak współczesne kobiety cenzurują swój wiek. Dzisiaj nie wolno się starzeć. Nikomu nie wolno mieć zmarszczek czy niedoskonałości. Mam dość plastikowych ideałów. Zmieńmy to, pokażmy, że moda może świetnie pasować i 17-latce, i 81-latce – tłumaczy Elbaz. Fantastycznie! Pomyślałam, że właśnie to jest współczesna definicja mody. Że moda już przestaje być sztuką dla sztuki, jest dla nas.

Dziś trendy to wspaniały katalog inspiracji, gdzie klasyka sąsiaduje z awangardą. Rozkloszowane spódnice za kolano obok skórzanych szortów, minimalistyczna sukienka obok sukni niczym z obrazów Kazimierza Malewicza. Każdy z tych trendów możesz zinterpretować na własny użytek.

Nie ma granic, nie ma zakazów. To ty stajesz się kreatorką własnego stylu. Łącząc i wybierając, co tylko zechcesz. Bo przecież styl to nie ubrania, tylko sposób, w jaki je nosisz. Tej jesieni będą szczególne powody, by wybrać się na duże zakupy.

W tym numerze ELLE mamy dla Was 241 kuponów ze zniżkami na buty, torby, płaszcze i sukienki. To wszystko w ramach wielkiej akcji Szaleństwo Zakupów, którą organizujemy w całej Polsce. Jeśli wciąż się wahacie, w co warto zainwestować na nowy sezon, przeczytajcie ściągawkę, co dziennikarki i stylistki ELLE planują kupić jesienią. Wy też nie bójcie się kupować tego, co się Wam podoba. Śmiałych i ekscytujących łowów!


Monika Stukonis
Redaktor Naczelna
monika.stukonis@elle.com.pl