Płatki pod oczy, czyli młodsze (a właściwie mniejsze) siostry maseczek w płachcie to absolutny urodowy hit. Działają ekspresowo, zmieszczą się w praktycznie każdej torebce, a ich aplikacja jest banalnie prosta. Świetnie nadają się jako SPA w zaciszu własnego domu i... w samolocie. Płatki pod oczy uwielbiają modelki - Karlie Kloss najczęściej wybiera te hydrożelowe, a Kaia Gerber aplikuje je chętnie ze swoją mamą, Cindy Crawford. Dziś bez problemu kupimy je praktycznie we wszystkich drogeriach i perfumeriach oraz w internecie. 

Płatki pod oczy: jak działają? 

Stres, brak snu, nieodpowiednia dieta - to wszystko odbija się na naszej skórze, szczególnie tej cieniutkiej pod oczami (0,5 mm). Nakładanie wielu warstw korektora często jedynie maskuje problem i wcale się go nie pozbywa, podczas gdy maseczkom w płatkach często wystarczy kwadrans na całkowite odświeżenie i poprawienie stanu tej delikatnej skóry. Mają skoncentrowane składniki, a ich działanie jest podobne do maseczek do twarzy. Mogą mieć różne właściwości, w zależności od tego, jaką kombinację składników zawierają - najczęściej działają tutaj witamina C, kolagen czy kwas hialuronowy, wzbogacone roślinnymi dodatkami, drobinkami złota i peptydami. Docierają do głębszych warstw naskórka, działają szybciej i mocniej niż krem, mogą nawet wzmocnić odporność naszej skóry. Są testowane okulistycznie i dermatologicznie, dlatego nie powinny uczulać.

Zobacz też: Obsesja #skincare. Czy pielęgnacja może nam szkodzić?>> 

Jak używać płatków pod oczy?

Najpierw należy dokładnie umyć twarz i delikatnie ją osuszyć - dopiero na tak przygotowaną skórę możemy nakładać płatki. Wyjmujemy je z opakowania i aplikujemy tuż pod oczami, jednak nie za blisko linii rzęs. Są nasączone serum, które wchłania się w skórę oraz mają zaokrąglony kształt, dlatego delikatnie przyklejają się do skóry. Płatki zostawiamy pod oczami przez odpowiedni czas (wskazówkę znajdziemy na opakowaniu, np. 20 minut). Po zdjęciu takiej maseczki, produkt delikatnie wmasowujemy w skórę. 

Więcej: 10 najlepszych kosmetyków na końcówkę lata do 30 zł>>

To może być element regularnej pielęgnacji, który stale (np, dwa razy w tygodniu) nawilża i ujędrnia delikatną skórę pod oczami. Z drugiej strony maseczka w płatkach jest na tyle niewielka i wygodna, że możecie zrobić sobie taki ekspresowy upiększający zabieg, kiedy tylko chcecie, np. rozjaśnić spojrzenie przed imprezą lub zniwelować efekt zmęczenia. Dobrze jest dodatkowo trzymać je w lodówce, żeby składniki działały jeszcze lepiej. 

Płatki pod oczy: rodzaje

Możemy wyróżnić trzy główne rodzaje płatków pod oczy: hydrożelowe, żelowe, kolagenowe.  

Żelowe płatki pod oczy redukują drobne zmarszczki i nawilżają. Kolagenowe płatki pod oczy sprawiają, że skóra pod powiekami jest bardziej jędrna i elastyczna. Skutecznie ukrywają zmęczenie, zmniejszają opuchliznę i rozjaśniają cienie. A jakie są najlepsze? Hydrożelowe płatki pod oczy to chyba najmocniejszy i najbardziej lubiany gracz w tej kategorii. Nic dziwnego, te płatki stworzone zostały według nowoczesnych technologii. Potrafią działać przeciwzmarszczkowo i liftingująco, a do tego niwelować zmęczenie, nawilżać i ujędrniać jednocześnie. Pielęgnacja dzięki nim jest szybka i optymalna. 

Skóra wokół oczu ma zaledwie pół milimetra, dlatego trzeba dbać o nią szczególnie - nie wystarczy tylko dobry krem pod oczy. Jakie płatki pod oczy polecamy? Nasze typy znajdziecie w galerii. 

GALERIA: Najlepsze płatki pod oczy>>