Olej z pestek arbuza jest znany i doceniany przez kobiety na całym świecie. Możemy spotkać go pod enigmatycznymi nazwami, takimi jak Ootanga czy Kalahari Oil. Jakie właściwości posiada? Jak stosować go w pielęgnacji włosów i skóry twarzy? Dowiedz się gdzie kupić olejek z pestek arbuza, a także jak zrobić go samodzielnie w domu.

Olej z pestek arbuza – właściwości

Pestki arbuza, choć niedoceniane, zawierają wiele drogocennych składników. Naturalny olej z pestek arbuza jest źródłem witaminy C, PP, cytruliny i retinolu, pełniącego funkcję witaminy A. Znajdziemy w nim również cenne witaminy z grupy B – witamina B6, niacyna, tiamina, ryboflawina i kwas foliowy, a także minerały, takie jak fosfor, żelazo, miedź, magnez, mangan i cynk. Ponadto, olejek z pestek arbuza tłoczony na zimno cechuje się lekką konsystencją, a więc jest niekomedogenny, a co za tym idzie, mogą go bez obaw stosować posiadaczki skóry skłonnej do zaskórników. Lekka formuła olejku nie hamuje procesu wydzielania toksyn przez pory skóry.

Jakie efekty może przynieść stosowanie tego olejku?

- nawilża skórę i spowalnia procesy starzenia

- wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwpasożytnicze

- regeneruje, nawilża i odżywia włosy oraz paznokcie

- przywraca i utrzymuje elastyczność skóry

- wspomaga walkę z cukrzycą, poprzez zwiększenie akumulacji glikogenu

Olej z pestek arbuza na twarz

Jak stosować olej z pestek arbuza do pielęgnacji skóry twarzy? Ze względu na bardzo korzystne działanie tego olejku, możemy go spotkać w licznych balsamach i peelingach do ust, a także w kremach i serach do twarzy. Jednak olejek ten znajduje zastosowanie w rytuale pielęgnacyjnym również stosowany solo, bezpośrednio na stonizowaną skórę. Olejek z pestek arbuza mogą stosować przedstawicielki każdego typu cery. Ze względu na zawarte w olejku antyoksydanty, wykazuje on silne właściwości przeciwstarzeniowe. Napina i odżywia skórę, a także redukuje drobne zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych. To również doskonałe remedium na trądzik, ponieważ kontroluje poziom wydzielanego sebum, a ze względu na swoją lekką formułę, nie zapycha porów. Pozostawia promienną, gładką i jędrną twarz.

Olej z pestek arbuza na włosy

Nierafinowany olej z pestek arbuza cechuje się dużą zawartością nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu przywraca włosom dobrą kondycję, sprawiając, że stają się miękkie, lśniące i jedwabiście gładkie. Olejek z pestek arbuza można stosować w roli wcierki na skórę głowy, a także wykorzystać go do zabiegu, jakim jest olejowanie włosów.Jak olejować włosy olejkiem arbuzowym? Kosmyki należy dokładnie rozczesać, a następnie spryskać ulubionym hydrolatem. Następnie, pasmo po pasmie, nakładamy olejek na całą długość włosów i pozostawiamy na przynajmniej kilka godzin. Później należy umyć włosy delikatnym szamponem, a na koniec nałożyć odżywkę emolientową, która domknie łuski i zatrzyma na dłużej uzyskany poziom nawilżenia. Jakie efekty uzyskamy? Olejek wnika głęboko w skórę głowy i kosmyki, silnie je nawilżając i odżywiając. Taki zabieg łagodzi wszelkie podrażnienia, pieczenie, świąd, a także redukuje łupież i zapobiega powstawaniu rozdwojonych końówek.

Olej z pestek arbuza – opinie

Ootanga zyskał sympatię kobiet na całym świecie, a czytając opinie zamieszczone w Internecie, trudno trafić choćby na cień krytyki.

„Olejek można stosować na twarz, ciało czy dodatek do peelingu. Olejek ten świetnie sprawdza się u mnie na końcówki włosów. Włosy po jego użyciu są rewelacyjnie miękkie i gładkie, jestem zachwycona jego działaniem. Olejek szybko się wchłania i naprawdę jest godny polecenia.” - doolary12, wizaz.pl

„Olejek ma bardzo ładny, kojący zapach - uspokaja , długo się utrzymuje i nie jest zbyt intensywny. Zmiękcza i nawilża moją zmęczoną skórę. Z czystym sumieniem mogę polecić.” – Olaaa22, ceneo.pl

„Olej ten jest praktycznie przezroczysty i bez zapachu. Bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Świetnie nawilżył moją skórę i pomógł odblokować zatkane pory, a po jego systematycznym używaniu zauważyłam, że na mojej buzi jest mniej zaskórników.” – natalaymm, esent.pl

Olej z pestek arbuza – gdzie kupić, cena

Olejek z pestek arbuza z łatwością można dostać w Internecie, a także w aptekach i drogeriach. Można go również spotkać w sklepach z naturalną żywnością. Jego przeciętna cena to około 40 zł za 100 ml.

Jak zrobić olej z pestek arbuza?

Sposób samodzielnego przygotowania oleju z pestek arbuza pochodzi z Afryki, gdzie jest bardzo ceniony przez kobiety ze względu na wysoką ilość protein w nich zawartych. Proteiny to niezwykle cenny składnik dla naszych włosów, ponieważ skutecznie je wzmacnia, a także wspomaga ich regenerację i odbudowę. Aby samodzielnie zrobić taki olejek, należy rozłupać nasionka arbuza, a następnie pozostawić je do wyschnięcia – najlepiej na słońcu, ale ponieważ nasz klimat znacznie różni się od afrykańskiego, możemy w tym celu wykorzystać piekarnik lub kaloryfer. W końcowym etapie, z wyschniętych pestek wyciskamy olejek. Najlepiej przechowywać go w ciemnej, szklanej buteleczce, ponieważ dzięki temu nie traci swoich cennych właściwośći.