Korektor do twarzy to obok podkładu najważniejszy kosmetyk, dzięki któremu możesz uzyskać gładką, jednolitą cerę. Czego oczekujemy od dobrego korektora do twarzy? Żeby wystarczająco krył przebarwienia, był trwały, łatwy w aplikacji, nie wchodził w zmarszczki i załamania. Zobacz nasz subiektywny ranking produktów najlepiej spełniających te kryteria.

Ten słynny korektor sprzedaje się co 5 sekund na całym świecie! Kosztuje mniej niż 25 zł i ukryje wszystkie niedoskonałości cery >>

Korektor do twarzy Catrice Camouflage Cream – tani i bardzo kryjący

Jest to korektor o wysokim stopniu krycia, niemal takim jak w kosmetykach do makijażu scenicznego. Nadaje się do punktowego nakładania na wypryski, czerwone i brązowe ślady po trądziku, przebarwienia słoneczne. Trzyma się cały dzień i kosztuje tylko 12 złotych.

Wady? Ma dość tępą i tłustą konsystencję, przez co można stosować go tylko na niewielkie obszary (może zapychać). Trudno się go rozprowadza, dlatego nie sprawdzi się jako korektor pod oczy. Ma też ubogą paletę kolorów – tylko 3 odcienie. 

Korektor do twarzy Annabelle Minerals – antybakteryjny na wypryski

Ten korektor zawiera tylko 5 składników, wszystkie pochodzenia naturalnego: dwutlenek tytanu, mikę, tlenek cynku, tlenek żelaza i naturalny pigment. Zapewnia dobre krycie, a przy tym idealnie nadaje się do kamuflowania nawet aktywnych stanów zapalnych. Obecny w nim cynk działa antybakteryjnie, wysusza niedoskonałości i przyspiesza ich gojenie się.

Wadą tego korektora do twarzy może być dość sucha, pudrowa konsystencja (choć przy cerze tłustej stanowi zaletę) i konieczność nakładania go pędzelkiem. Dostępny w bogatej palecie odcieni – do wyboru jest 19 kolorów.

Czytaj też: Kremy na przebarwienia słoneczne i po trądziku - ranking top 7

Korektor do twarzy L`Oreal Paris Infallible More Than Concealer – może zastąpić podkład

Infallible More Than Concealer od L`Oreal Paris jest jednym z niewielu produktów na rynku, który można stosować i jako korektor, i jako podkład. Ma przyjemną konsystencję (nie za rzadką i nie za gęstą) i duży aplikator, przez co łatwo rozprowadzić go nawet na większych partiach twarzy. Oferuje wysokie krycie, a przy tym wygląda naturalnie.

Korektor do twarzy L`Oreal dobrze współpracuje z innymi produktami do makijażu i jest łatwo dostępny – kupisz go w każdej drogerii Rossmann. Jego wadą może być cena (ok. 60 zł). Dostępny w 10 odcieniach.

Korektor do twarzy NYX Can’t Stop Won’t Stop – tani i dobrze matuje

Co najbardziej cenimy w korektorze do twarzy NYX? Jego wielofunkcyjność – dobrze nadaje się zarówno do zakrywania punktowych niedoskonałości, rozległych przebarwień, cieni pod oczami, jak i może pełnić rolę kosmetyku do konturowania. Ma lekką, kremową konsystencję, która jest jednak dobrze napigmentowania, przez co zapewnia wysokie krycie o matowym wykończeniu. Doskonale się blenduje i stapia z innymi produktami do makijażu.

Zaletą korektora do twarzy NYX jest też przystępna cena. Najlepsze recenzje kosmetyk zbiera od dziewczyn z cerą tłustą i mieszaną, ponieważ nie ściera się pod wpływem dużej ilości sebum. Matowy efekt na twarzy może się jednak nie sprawdzić, gdy zależy ci na rozświetleniu skóry np. pod oczami.

Czytaj też: Korektory pod oczy, które działają cuda

Korektor do twarzy Laura Mercier Flawless Fusion Ultra-Longwear Concealer – ulubieniec makijażystów gwiazd

Jeśli tak jak my lubicie podglądać pracę profesjonalistów, być może zauważyłyście, że wielu z nich używa korektora do twarzy od Laury Mercier. Jego fanką jest na przykład Lisa Eldridge odpowiedzialna za makijaż Keiry Knightley, Lily Collins i Alexy Chung – widziałyśmy go w wielu jej tutorialach na YouTube. Używa go też Mario Dedivanovic, ulubiony wizażysta Kim Kardashian.

Lista zalet korektora do twarzy Flawless Fusion Ultra-Longwear jest długa: utrzymuje się na skórze do 12 godzin, nie wchodzi w zmarszczki i załamania, jest odporny na wilgoć i wodę oraz ma trwałą formułę oil-free. Jego krycie można stopniować. Dobrze nadaje się do kamuflowania zarówno punktowych niedoskonałości, jak i cieni pod oczami (zakrywa je lepiej niż choćby kultowy Touche Éclat YSL). Jego wadą może być cena, jednak za jakość docenioną najlepszych makijażystów na świecie – warto zapłacić trochę więcej.

Zobacz też: Ulubione podkłady wizażystów gwiazd

Korektor do twarzy Tarte Cosmetics Shape Tape Contour Concealer – amerykański bestseller

Jest to jeden z flagowców amerykańskiej marki Tarte, który podbił serca dziewczyn zza oceanu i ma coraz więcej polskich fanek. „Bezkonkurencyjny”, „Najlepszy korektor ever”, „Hit” – to tylko kilka entuzjastycznych opinii na temat korektora do twarzy Tarte. Według recenzentek bije na głowę produkty innych marek. Wśród zalet kosmetyku wymieniają świetne krycie, duży aplikator, trwałość, brak podkreślania zmarszczek, naturalne wykończenie, bogatą gamę kolorystyczną.

Co jest największą wadą korektora Shape Tape Contour Concealer? Dostępność. W Polsce nie kupisz go niestety w żadnej sieci drogerii ani perfumerii. Bez problemu znalazłyśmy go jednak na portalach aukcyjnych. Można zamówić go też bezpośrednio przez stronę producenta – jest opcja wysyłki do Polski. Cena korektora w przeliczeniu na złotówki wynosi 126 zł.

Korektor do twarzy Claré Blanc – naturalny i niewidoczny

Na naszej liście znalazło się też miejsce dla korektora polskiej marki Claré Blanc. Doceniłyśmy go za naturalny skład oraz bardzo dobry stopień zmielenia minerałów, dzięki czemu kosmetyk wygląda na skórze jak jedwabista mgiełka. Mimo sypkiej konsystencji, może być stosowany także do zakrycia cieni pod oczami. Dobrze tuszuje wypryski, zaczerwienienia, przebarwienia, plamki po nadmiernym opalaniu i popękane naczynka (w przypadku większych niedoskonałości trzeba nałożyć 2-3 warstwy). Tworzy transparentny efekt „no makeup”.

Do nielicznych wad korektora może należeć cena. Ogromnym plusem kosmetyku jest duża gama kolorystyczna, włącznie z kolorem zielonym i żółtym (wyrównują koloryt cery).

Czytaj też: Podkład mineralny - leczy i upiększa cerę. Jaki wybrać?

Korektor do twarzy Inglot – zielony do kamuflowania rumienia i naczynek

Wśród zielonych korektorów do neutralizowania czerwonego odcienia twarzy naszym numerem jeden jest ten od Inglot. Ma on konsystencję gęstego kremu. Po nałożeniu na skórę jego kolor staje się jasny i neutralny. Łatwo się go aplikuje i bardzo dobrze stapia się z cerą. Idealnie nadaje się do zakrywania rumienia, popękanych naczynek, czerwonych śladów po wypryskach. Świetnie maskuje brunatne lub fioletowe sińce pod oczami, a przy tym nie wysusza skóry.

Wady? Dla niektórych może być nieco za tłusty, zwłaszcza jeśli nakładają go na większe partie twarzy (wtedy konieczne jest przypudrowanie korektora).

Dobry puder matujący do cery tłustej i nie tylko - ranking top 8 >>>