Kasza jaglana - dieta odchudzająca, która oczyszcza

Kasza jaglana, choć od stuleci znana w polskiej kuchni, dopiero niedawno powróciła do łask. Wszystko za sprawą jej cudownych, prozdrowotnych właściwości, dzięki którym nie tylko oczyszcza ciało z toksyn, ale i wspomaga odchudzanie. Jaglanka rządzi na talerzach osób na diecie bezglutenowej i tych dbających o swoją linię. Jest perfekcyjną alternatywą dla owsianki, a nawet wytrawnych kotletów w jarskim jadłospisie. Można z niej przyrządzić także "sernik" bez twarogu, który smakiem nie różni się od oryginału, czy zastąpić pszenny kuskus w sałatkach w wersji fit. Co jeszcze skrywa w sobie ta najwartościowsza z kasz?

Dieta jaglana - odchudza i oczyszcza

Dieta jaglana to idealna opcja dla osób chcących oczyścić organizm po zimowym podjadaniu i przywrócić sylwetkę do dawnej formy. Dzięki niej pozbędziesz się nieprzyjemnego uczucia ciężkości, problemów z bezsennością i ciągłego zmęczenia. Bowiem kasza jaglana zawiera w swoim składzie witaminy z grupy B (pozytywnie wpływające na układ nerwowy), magnez, żelazo, wapń, fosfor, lecytynę, krzemionkę i potas. Jest również dobrym źródłem witaminy E będącej silnym antyoksydantem, który zapobiega nowotworom, spowalnia procesy starzenia się skóry oraz zapewnia naszej cerze i włosom zdrowy, świeży wygląd. Dieta jaglana nie zawiera glutenu, stanowi więc idealną opcję detoksu dla alergików. Przyrządzony z niej posiłek na długo zaspokaja apetyt, polepsza przemianę materii i ułatwia redukcję masy ciała.

Przepisy na kaszę jaglaną >>

Kasza jaglana a odchudzanie - przebieg kuracji

Detoks jaglany opiera się na mono diecie, co oznacza, że w trakcie kuracji spożywa się tylko kaszę. Oczyszczanie organizmu tym sposobem przeprowadza się od 3-14 dni. Posiłki przygotowane na bazie kaszy jaglanej powinny wypełniać codziennie menu i być spożywane 5 razy dziennie. Do ugotowanej kaszy dodaje się niewielką ilość przypraw, należy w tym czasie zrezygnować z mięsa, nabiału, cukru, wszelkiego rodzaju zbóż, oraz herbaty i kawy (te produkty zakwaszają organizm i przyczyniają się do powstawania w nim toksyn). W trakcie kuracji można pić świeże soki warzywne, ciepłą wodę z cytryną oraz zioła. Przygotowaną kaszę można jeść na słodko, w towarzystwie bakalii, owoców i cynamonu lub wytrawnie z warzywami. Aby jak najbardziej urozmaicić dietetyczny jadłospis, możesz spożywać ją nawet w formie owocowego koktajlu. Kasza jaglana jest niskokaloryczna - możesz ją jeść bez wyrzutów sumienia! 

Efekty diety jaglanej

Po przeprowadzonym detoksie jaglanym (im dłuższy jego przebieg, tym lepiej dla organizmu) Twoje ciało zostanie oczyszczone z toksyn i nareszcie zacznie prawidłowo funkcjonować. Kuracja sprawi, że w talii i biodrach stracisz kilka centymetrów, co nie wróci w postaci efektu jo-jo, gdyż kasza jest sycąca i pełnowartościowa. Cera stanie się promienna i nawilżona, problem z trądzikiem w końcu zniknie, a włosy i paznokcie będą wzmocnione. Warto wprowadzić jaglankę do codziennego menu, by przyrządzać z niej zdrowe posiłki i desery i  nauczyć się zaspokajać swój apetyt bez wyrzutów sumienia. W końcu nic tak nie poprawia humoru, jak kokosowy budyńjaglane wege burgery, czy śniadaniowe smoothie na bazie tej niezwykłej kaszy. 

Przepisy z kaszy jaglanej - 5 pomysłów na dietetyczne danie >>