Skład jury konkursu „Młodzi na start”

Małgorzata Szczepańska
„ELLE Decoration”
redaktor naczelna

Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna i dyrektor kreatywny magazynu Elle Decoration. Projektantka, stylistka, od lat związana z rynkiem mediów.  Na swoim koncie ma współprace z agencjami reklamowymi i czołowymi magazynami, dla których przygotowywała wiele sesji zdjęciowych i stylizacji. Współpracowała m.in. z agencją Leo Burnett oraz miesięcznikiem Dom i Wnętrze, Wysokie Obcasy, Kuchnia, Claudia, Inspiracje, M jak mieszkanie, którego była redaktorem naczelnym. Ambasadorka festiwalu "Kids Design", wspierającego kreatywność najmłodszych, pomysłodawczyni konkursu "Młodzi na start". Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, wcześniej ukończyła Projektowanie Form Użytkowych i Metodykę Plastyki. Kocha rozmowy z ludźmi, przeprowadza wywiady z osobami związanymi ze światem sztuki i designu. Uczestniczy w debatach, prowadzi panele, jest członkiem jury wielu branżowych konkursów.

www.elledeco.pl

Ewa Janczukowicz-Cichosz
ekspertka zrównoważonego rozwoju

Pomysłodawczyni powołania Centrum Designu i jego kierownik w latach 2012 - 2018. W latach 2011 - 2015 kierownik Gdynia Design Days, obecnie członek rady programowej festiwalu. W latach 2015 -2021 zastępca dyrektora Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego Gdynia, największego hubu innowacji na Pomorzu. Inicjatorka projektów z zakresu zrównoważonego rozwoju, ekonomii cyrkularnej, desig management, projektowania dla wszystkich, design w przestrzeni publicznej. Nagrodzona tytułem Stratega Roku 2017 przez magazyn Desig Alive, nominowana do Pomorskich Sztormów, plebiscytu Gazety Wyborczej Trójmiasto, w kategorii człowiek roku. Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz interdyscyplinarnych studiów Design Management prowadzonych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspólnie ze Szkołą Główną Handlową. Ukończyła międzynarodowy kurs From Linear to Circular organizowanego przez Ellen MacArtur Foundation.

Piotr Grzybowski 

projektant
 

Autor wielu nagradzanych w Polsce i za granicą projektów meblowych - m.in. If  Design Award, Must Have, Rzecz Doskonała Dom i Wnętrze 2000, a także projektów graficznych - m.in. Award of Exellences SND US, Award of Excellence SNDS Scandinavia. Absolwent kierunku Meblarstwa - Liceum Plastyczne Kielce oraz Akademii Sztuk Pięknych Wydziału Architektury Wnętrz we Wrocławiu w pracowni prof. Michała Kosmy Jędrzejewskiego. Współzałożyciel marki Swallow's Tail.

 

Magdalena Hubka
projektantka

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Wydziału Grafiki Artystycznej. Projektowaniem scenografii , wnętrz i mebli zajmuje się od 1999 roku, od 2014 roku współtworzy markę Swallow's Tail. Doświadczenie czerpie z pokoleniowych tradycji rodzinnych, córka znanych wrocławskich twórców scenografki Marty Hubki i Andrzeja Hubki. W designie projektantka zwraca uwagę na autentyczność i funkcjonalność, projektowanie z szacunkiem do materiału. Interesuje ją powrót do tego, co zanika obok skomercjalizowanego działania masowej produkcji: unikalne sposoby wytwarzania, lokalne metody rzemieślniczej produkcji.

 

Krystian Kowalski

projektant


 

Urodził się w Warszawie w rodzinie artystów. Absolwent Wydziału Design Product Royal Collage of Art w Londynie oraz Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Założyciel KKID studio specjalizującego się w projektowaniu mebli, przestrzeni i kreowaniu wizerunku marek. Projekty nagradzane były miedzy innymi w konkursach German Design Award, If Design Award, Good Design Award, Must Have.

 

Maja Ganszyniec
projektantka 

Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku. W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyznanych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie jak  i odpowiedzialne - zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego. Przez ostatnią dekadę współpracowała z markami takimi jak IKEA, DUKA, Comforty, Mute czy Noti. W 2017 roku polski Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznał jej tytuł Projektantki Roku. W 2020 roku została powołana na stanowisko dyrektora kreatywnego Profim - wiodącego producenta mebli biurowych w Polsce i jednej z marek skandynawskiej grupy Flokk. Jest także właścicielką i założycielką niezależnej marki meblowej Nurt.

Ewa Chudecka
kierowniczka PPNT Gdynia | Centrum Designu i festiwalu Gdynia Design Days

Z wykształcenia historyczka sztuki i projektantka wnętrz. W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania Innowacjami na SWPS w ramach, których rozwijała swoje kompetencje z zakresu zarządzania i Design Management. To właśnie różnorodne wykształcenie dało jej kompetencje do holistycznego patrzenia na projekty, które realizuje oraz myślenia strategicznego. Współpracuje z projektantami, biznesem i organizacjami, z którymi realizuje projekty m.in. na temat zrównoważonego projektowania oraz projektowania inkluzywnego. Działa w takich organizacjach jak World Design Weeks, BEDA, New European Bauhaus, EIDD Design for All Europe.