Skład jury konkursu „Młodzi na start”

Małgorzata Szczepańska
„ELLE Decoration”
redaktor naczelna

Małgorzata Szczepańska Redaktor Naczelna i Dyrektor Kreatywna ELLE Decoration. Stylistka, projektantka, artystka, od lat związana z rynkiem mediów. Na swoim koncie ma współprace z agencjami reklamowymi takimi jak Leo Burnett, czy czołowymi magazynami wnętrzarskimi m.in. Dom i Wnętrze, Dobre Wnętrze, Wysokie Obcasy, M jak mieszkanie, którego była też redaktorką naczelną. Pomysłodawczyni i autorka albumu „Świat Wnętrz ELLE Decoration” oraz koncepcji magazynów Mój Piękny Dom, Inspiracje, Sielskie Życie. Ambasadorka festiwalu Kids Design Wrocław, wspierającego kreatywność najmłodszych, twórczyni konkursu Młodzi na Start. Absolwentka UMK, Wydział Sztuk Pięknych, ukończyła też Projektowanie Form Przemysłowych/dyplom z tkaniny artystycznej oraz Metodykę Plastyki. Uczestniczka debat, paneli z zakresu projektowania i wzornictwa, członkini jury w wielu prestiżowych konkursach branżowych, autorka wielu wywiadów z ludźmi sztuki i designu. Prywatnie zajmuje się malarstwem, kocha góry i Włochy.

www.elledeco.pl

Ewa Janczukowicz-Cichosz
ekspertka zrównoważonego rozwoju

Ekspertka zrównoważonego rozwoju w LPP, największej firmie odzieżowej w Polsce, gdzie odpowiada m.in. za analizę rynku w poszukiwaniu szans na rozwój związany ze zmieniającym się otoczeniem biznesowym wynikającym ze zmian klimatu. Doradza w zakresie mitygacji ryzyk klimatycznych oraz implementacji założeń ekonomii cyrkularnej. Pomysłodawczyni powołania Centrum Designu i jego kierownik w latach 2012 – 2018 oraz wieloletni członek Rady Programowej festiwalu Gdynia Design Days. W latach 2015 – 2021 zastępca dyrektora Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, największego hubu innowacji na Pomorzu, gdzie pełniła rolę m.in. propagatorki wykorzystania designu w biznesie, rozwiązań zrównoważonych oraz inkluzywnych ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki obiegu zamkniętego.

Marta Niemywska

projektantka
 

Absolwentka Wydziału Wzornictwa Przemysłowego na warszawskiej ASP. Współwłaścicielka Grynasz Studio. Projektantka wzornictwa przemysłowego, działająca na styku sztuki i designu. Współwłaścicielka autorskiej marki Zaczyn. Laureatka wielu konkursów projektowych m.in. Red Dot Award, „Dobry Wzór” organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, „Must Have” organizowany przez Festival Łodz Design. W 2022 wyróżniona wraz ze swoim zespołem Grynasz Studio tytułem „Designer Roku” przyznawanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Członkini Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendium Wandy Telakowskiej przyznawanej przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Ma na swoim koncie współprace z wieloma firmami i organizacjami min. Bizzarto, Cosentino, OKA, VOX, Devo, NAP, MUJI, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Instytut Adama Mickiewicza, Teatr Wielki - Opera Narodowa.

www.grynaszstudio.com

Dawid Grynasz

projektant

Ukończył Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Współwłaściciel Grynasz Studio. Projektant produktu, dobrze rozumiejący skalę architektoniczną i potrafiący wpisać w nią detal wzorniczy. Laureat wielu konkursów projektowych m.in. Red Dot Award, „Dobry Wzór” organizowany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, „Must Have” organizowany przez Festival Łodz Design. W 2022 wyróżniony wraz ze swoim zespołem Grynasz Studio tytułem „Designer Roku” przyznawanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Współwłaściciel autorskiej marki Zaczyn. Ma na swoim koncie współprace z wieloma firmami i organizacjami min. Bizzarto, Cosentino, OKA, VOX, Devo, NAP, MUJI, Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Instytut Adama Mickiewicza, Teatr Wielki - Opera Narodowa.

www.grynaszstudio.com

Szymon Hanczar

projektant

 

Absolwent Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie wykładowca na macierzystej uczelni, kierownik Katedry Mebla. Laureat wielu nagród, m.in. Must Have, LIT Lighting Design Awards. Prekursor minimalnych przestrzeni mieszkalnych. Za projekt swojego mikro lokum w 2011 roku otrzymał nagrodę w konkursie „Wnętrze & Dizajn" organizowanym w ramach Festiwalu Architektury DOFA2011. Od lat prowadzi własne biuro projektowe hanczarstudio, w ramach którego realizuje projekty z zakresu wystawiennictwa, architektury wnętrz, meblarstwa a także designu krytycznego.

 

Zuzanna Skalska
Współzałożycielka Futures Thinking Group

Od ponad 25 lat inspiruje liderów i decydentów do zmiany perspektywy poprzez przyszłościowe myślenie. Działa globalnie jako ekspert ds. strategicznych innowacji, doradzając firmom, instytucjom publicznym i organizacjom NGO. W swoim sposobie pracy z premedytacją zapożycza i miesza Sygnały Zmian z różnych branż i rynków aby sprowokować myślenie spekulatywne. Wykłada na wielu uczelniach na świecie, jest brutalnie bezpośrednia, jest szybkim, emocjonalnym mówcą, z wykształcenia projektantem. Współtwórczyni School of Form (SWPS).

Ewa Chudecka
kierowniczka PPNT Gdynia | Centrum Designu i festiwalu Gdynia Design Days

Z wykształcenia historyczka sztuki i projektantka wnętrz. W 2019 roku ukończyła studia podyplomowe z Zarządzania Innowacjami na SWPS w ramach, których rozwijała swoje kompetencje z zakresu zarządzania i Design Management. To właśnie różnorodne wykształcenie dało jej kompetencje do holistycznego patrzenia na projekty, które realizuje oraz myślenia strategicznego. Współpracuje z projektantami, biznesem i organizacjami, z którymi realizuje projekty m.in. na temat zrównoważonego projektowania oraz projektowania inkluzywnego. Działa w takich organizacjach jak World Design Weeks, BEDA, New European Bauhaus, EIDD Design for All Europe.