Wyrafinowany design łączy się tutaj z najnowocześniejszą technologią, a całość zatopiona jest w naturalnym krajobrazie łąk, starodrzewu i wody. "Eklektyczne i ciepłe wnętrza nasycone różnymi materiałami, teksturami i formami stanowią równowagę dla minimalistycznej, przeszklonej bryły domu". – mówi architekt wnętrz Paweł Jurkiewicz. I choć wstęp ten doskonale oddaje ideę projektu, to musimy przyznać, że bardzo ciężko jest skończyć opowieść o tych zachwycających wnętrzach tak wcześnie.

Przyjrzyjmy się zatem szczegółom i przenieśmy się do domu, w którym pierwsze skrzypce grają tekstury, biżuteryjne detale i podkreślająca współczesny design innowacyjna technologia.

Dom wyróżnia się ogromnymi przeszkleniami, które pozwoliły uzyskać panoramiczny widok na roztaczający się wokół terenu krajobraz. To właśnie dzięki nim jego mieszkańcy mogą obcować blisko z naturą, dosłownie na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony, tak duża ilość szkła stanowi wyzwanie stworzenia przestrzeni ciepłej i rodzinnej.

"Moi klienci marzyli o nowoczesnym, designerskim domu, otwartym na przyrodę, ale jednocześnie przytulnym, intymnym i funkcjonalnym w środku"

– podkreśla Jurkiewicz.

Upragniony efekt udało się uzyskać za sprawą naturalnych materiałów, w tym dębowych fornirów, marmurów, czy wełnianych, lejących się zasłon, które utworzyły bazę tych przestrzeni. Projektant utrzymał wnętrza w stonowanych, szarobeżowych barwach, w których najlepiej czują się domownicy, a następnie uzupełnił je kontrastującymi elementami.

W samym sercu salonu pojawił się modry dywan od Edition Bougainville, obrotowe fotele marki Baxter – obite nubukową skórą w odcieniu owocu kiwi, czy ekscentryczny, czarno-biały marmur na blacie i frontach wyspy kuchennej marki Rifra.

Przy tak rozległej powierzchni projektu niezwykle istotne jest, by każdy element ze sobą współgrał i wpisywał się w ogólny koncept. To właśnie dlatego wszelkie materiały wykończeniowe były oglądane i zestawiane ze sobą przed finalnym wyborem na miejscu - na budowie, w docelowym świetle i kontekście. Przed zakupem mebli, armatury, ceramiki czy dodatków projektant wraz z domownikami odwiedzali mediolańskie flagship story i warszawskie showroomy: IdeaMM, Mesmetric i Marra Design. Odpowiednio wcześnie też w Brand Storze LG w Centrum Handlowym Klif w Warszawie przyglądano się telewizorom z technologią OLED, które swoją jakością i wzornictwem musiały współgrać z wnętrzami i użytymi tam szlachetnymi materiałami. Efekty widać już na pierwszy rzut oka!

Dekoracje i wykończenie

Nasze serce skradła szklana lampa nad stołem, która dzięki przezroczystościm nie przytłacza, a wprowadza połysk i geometryczny porządek. To projekt z metką Gallotti&Radice, podobnie jak komplet krzeseł przy stole i hokerów przy kuchennej wyspie. Pochodzą z tej samej rodziny, wyróżniają się jednak innym kolorem obicia.

Widoczną na zdjęciu komodę Slim od włoskiej marki mebli Henge, która oddziela sofę od stołu, ubrano w mosiądz o wykończeniu burnished platino. Stoją na niej ceramiczne wazony 101CPH oraz mosiężna rzeźba Krzysztofa Renesa.  Stół w jadalni o dębowym blacie i cylindrycznych nogach wykonanych z sześciu rodzajów kamienia wybrano z marki Kreoo. Krzesła ustawione na szczycie stołu to projekt Warrena Platnera z 1966 roku produkowane dziś przez markę Knoll, ich rama z polerowanego niklu została uzupełniona siedziskiem i oparciem obitymi welurem.

zdjęcia: Pion Studio

Uwagę przykuwa taże ozdobna armatura Gessi w kolorze ciepłego mosiądzu, ryflowane, marmurowe okładziny Silk Georgette od Salvatori z Marra Design oraz zabudowa kuchenna łącząca kamień i drewno, w której naprawdę łatwo zakochać się od pierwszego wejrzenia.

Bogactwo materiałów i tekstur uzupełniono meblami o rzeźbiarskiej formie. W tę koncepcję idealnie wkomponowały się minimalistyczne telewizory LG OLED, które w połączeniu z ikonami designu nadały całości charakter niemal galeryjny.

Pierwszoplanową rolę gra umiejscowiony w salonie 88-calowy model LG OLED z linii premium SIGNATURE. Smukła forma, szlachetne materiały i najwyższej klasy technologia, te wszystkie czynniki sprawiają, że mimo swych imponujących rozmiarów telewizor nie zdominował przestrzeni, a stał się jej integralną częścią

Zastosowanie trzydziestu trzech milionów samoświecących pikseli, charakterystycznych dla urządzeń LG OLED, pozwala uzyskać obraz o nieskończonym kontraście, głębokiej czerni i niesamowitych kolorach. Wszystko to gwarantuje użytkownikom doświadczenie prawdziwej jakości oraz niezapomnianych emocji, możliwych za sprawą rozdzielczości 8K.

"Dzięki temu LG OLED SIGNATURE to idealny wybór we wnętrzach, gdzie postawiono na najlepsze wzornictwo takich marek, jak Baxter, Salvatori, Henge, Minotti czy Poltrona Frau". 

– przyznaje Paweł Jurkiewicz.

Więcej wyjątkowych aranżacji z wykorzystaniem technologii LG znajdziecie na Instagramie @lgpolska

A tych z Was, których zachwyciła estetyka i wizja architekta, Pawła Jurkiewicza, zachęcamy do odwiedzenia strony www.paweljurkiewiczstudio.com poświęconej realizacjom projektanta.Codziennej dawki inspiracji ze świata designu szukajcie natomiast na jego instagramowym koncie @paweljurkiewiczstudio.