Czujemy wiosnę w powietrzu i gramy w zielone. Dziś kolejne wnętrze w tym kolorze. Tym razem to Moya Matcha Oleandrów  - wyjątkowe połączenie matcha baru, tea roomu i sklepu z organiczną herbatą Moya na warszawskim Śródmieściu. Wnętrze to dzieło architektki Julii Jankowskiej, która po latach współpracy z nagradzanym studiem Jana Strumiłło (Galilu, Lukullus, MSN) rozpoczęła indywidualne tworzenie projektów.

Matcha bar w Warszawie - wystrój

- Projektując to wnętrze, skupiłam się głównie na wyraźnym wyeksponowaniu produktów Moya z jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni na showroom, sklep i bar. Dostałam całkowitą wolność, ale miało być praktycznie i oczywiście zielono. Kolor matchy z mlekiem, wiśniowy nawiązujący do kwitnących wiśni w Japonii, naturalne materiały jak drewno, kamień, miedź, kartonowe tuby szalunkowe (stoliki, regał) i luźna inspiracja estetyką japońską wpłynęły na finalny wygląd lokalu. – tłumaczy Julia Jankowska.

Moya Matcha Oleandrów - menu

Nam w tej komercyjnej przestrzeni najbardziej spodobały się regały z łukami, kamienne blaty stolików i piękne, drewniane krzesła z wiedeńską plecionką. Na miejscu można oczywiście kupić i wypić herbatę (wybór jest ogromny), spróbować słodkości pełnych umami (matcha brownie, chlebek bananowy z matchą, blok czekoladowy z matchą). Wykwintne smaki Japonii to efekt współpracy z Marianną Medyńską, autorką bloga kulinarnego i miłośniczką kuchni japońskiej.