Jesień za pasem, tymczasem na warszawskich ulicach...zielono. Właśnie w mieście stanęły ogromne, przezroczyste słupy reklamowe (przy ulicy Marszałkowskiej i na placu Trzech Krzyży). Zamiast tradycyjnych ogłoszeń w środku znajdziemy mchy, trawy, paprocie, bluszcze i chryzantemy - słowem ogrody. Wszystko to w soczystych barwach i miłe dla oka, opatrzone hasłem "Z tęsknoty za latem". Projekt dla miasta stołecznego Warszawy przygotowała firma Warexpo sp. z o.o. 

Zieleń przenika przez miejską architekturę. Gdy rozwijamy i projektujemy ulice Warszawy, pamiętamy o tym, by zdobiły je liczne drzewa i krzewy. Tym razem nasi miejscy ogrodnicy chcąc przypomnieć, jak dużą rolę w środowisku odgrywa natura, postanowili zasadzić rośliny w niecodzienny sposób. Zamiast reklam mieszkańcy zobaczą atrakcyjne ogrody. – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent miasta.

Ponadto tej jesieni w Warszawie zasadzonych będzie jeszcze 6000 tysięcy drzew. Nasadzenia już się rozpoczęły i potrwają do końca listopada. Celowo wybrano gatunki, które dobrze zniosą surowe zimowe warunki i ucieszą nas na wiosnę. Warszawiacy jak się Wam podoba ta zielona inicjatywa?