Lato w pełni, naturalnie ciągnie więc nas do "wakacyjnych" realizacji. Dzisiaj na tapet bierzemy zatem zielone mieszkanie w Sopocie zaprojektowane przez pracownię JT Grupa. Właściciele traktują je jako weekendową odskocznię. Tu wyraźnie czuć kolonialny styl i klimat nadmorskiego kurortu. 

Wakacyjne mieszkanie w Sopocie

Apartament ma 75 m2 powierzchni, hol, salon z aneksem kuchennym i kącikiem jadalnianym, dużą łazienkę oraz 2 sypialnie. Apartament z założenia jest mieszkaniem wakacyjnym, dlatego architekci postanowili nietypowo potraktować aneks kuchenny. Z uwagi na okazyjne korzystanie z tej przestrzeni zamiast tradycyjnych szafek górnych zaprojektowano lekką konstrukcję z mosiężnymi półkami, a okap ukryto w podwieszanym suficie. Tłem dla złotego regału są wielkoformatowe płyty Laminam o rysunku kamienia statuario venato. Delikatna, jasna kolorystyka aneksu kuchennego kontrastuje z groszkową zielenią, zastosowaną w części dziennej. Na przeciwległej do kuchni ścianie zastosowano na dole pas zieleni, malowanej na delikatnych kasetonach sztukaterii oraz na górze tapetę w palmy. Do dyspozycji mieszkańców jest wygodna, szara kanapa, okrągły stolik kawowy i miękki puf. Przy stole jadalnianym ustawiono wygodne, masywne krzesła. Całe wnętrze uzupełniono w donice oraz wazony pełne zielonych palm. 

W sypialni rodziców mamy także tropikalne akcenty. To tapeta w liście monstery i małpki, takie same zasłony a do tego interesująca szafa z metalową siateczką na drzwiach.  W drugiej sypialni na tle kasetonowej ściany, malowanej na kolor blado-zielony umieszczono mosiężną rzeźbę  zaprojektowaną przez JT Grupa, a wykonaną przez ślusarza artystę. Pod nią łóżka projektowane i wykonane na specjalne zamówienie architektów, z zagłówkiem w formie wałków obitych aksamitem w butelkowej zieleni. Ostatnim pomieszczeniem, które tu odwiedzamy jest łazienka. Znajdziemy w niej przestronny prysznic, a na jego tylnej ścianie botaniczne wzory rodem ze starego atlasu botanicznego.