Przetarg w Łodzi

Kolejne zmiany w Łodzi. Już wkrótce Pasaż Schillera (łączący słynną Piotrkowską z ulicą Sienkiewicza) się zazieleni. Miasto ogłosiło niedawno przetarg na kompleksową przebudowę tego miejsca. Zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 25 marca. Po wyłonieniu zwycięzcy prace rozpoczną się najprawdopodobniej pod koniec lata i potrwają rok. Niedawno pisaliśmy Wam również o innych zmianach w pobliżu pasażu - o ażurowej kamienicy.

Pasaż Schillera - nowy projekt zagospodarowania

Co się zmieni? Przede wszystkim zniknie beton, a pojawią się zieleńce. Zaplanowano nasadzenia: 50 nowych drzew w tym klony oraz grusze drobnoowocowe. Do tego krzewy, odporne na trudne warunki atmosferyczne rośliny (barwinek, ciemiernik, jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, przebiśniegi i zawilce) i trawy ozdobne na rabatach i w dużych donicach. Na pasażu pojawi się także nowa, posadzkowa fontanna (dotychczasowa w formie kul zostanie rozebrana), będą też owe ławki i stojaki na rowery. Nawierzchnia zostanie wymieniona na nową. Całość zyska także nowe oświetlenie i będzie monitorowana. Zniknie parking przed Domem Technika - kierowcy będą musieli szukać innych miejsc na postój. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.   

 

_____

ELLE Decoration solidarne z Ukrainą. W naszym serwisie znajdziesz treści o bieżącej sytuacji i pomocy humanitarnej TUTAJ.