Według instytutu Pantone kolorem roku 2017 był Greenery. W tym roku zaś modny ma być fiolet. My jednak widzimy, że zieleń, szczególnie w odniesieniu dokolorów we wnętrzach, wciąż trzyma się mocno i wcale nie zamierza odchodzić w niepamięć. Niedawno pokazywaliśmy Wam świeżo otwartą restaurację GUCCI we Florencji, oczywiście w kolorze zielonym. Dziś chcemy zwrócić Waszą uwagę na knajpkę, która właśnie rozpoczyna swoją działalność w centrum Madrytu. To Romola, także z zielenią w roli głównej w wystroju. Inspiracją dla nazwania lokalu była jedna z powieści Georga Eliota. 

Projektant tego wnętrza Andres Jaque połączył soczysty, trawiasty kolor kanap, krzeseł i roślinek z marmurową podłogą i elementami dekoracyjnymi na suficie Te ostatnie zdają się tworzyć marmurowy namiot. Blaty stolików są tu także wykonane z kamienia. W środku pojawiają się także subtelne, złote akcenty. Aż trudno uwierzyć, że w tym eleganckim wnętrzu, pełnym szlachetnych materiałów takich jak marmur, aksamit i mosiądz wcześniej mieścił się...garaż.

Restauracja ma dwa poziomy. Na dole można napić się kawy, skosztować przekąsek i słodkich przysmaków. Zaletą tutejszych deserów jest fakt, że są niskokaloryczne (do 350kcal w porcji). Do ich słodzenia używa się wyłącznie naturalnych składników takich jak syrop z agawy, czy pasta z daktyli. Przy stolikach na górnej sali serwuje się dania typowo obiadowe (przygotowywane wyłącznie ze zdrowych składników). Jak się Wam podoba to miejsce?