Na warszawskim Mokotowie nie brak skwerów, parków i innych terenów zielonych. Dziś zaglądamy tu do mieszkania, które powstało z myślą o wynajmie. Soczysta zieleń za oknem miała spory wpływ na pracę  Zuzanny Kuc ze studia Zu Projektuje odpowiedzialnej za urządzenie tego wnętrza

Mieszkanie ma 37 metrów kwadratowych. Mamy tu salon z aneksem, sypialnię i łazienkę. Motywem przewodnim niewielkiej, aczkolwiek bardzo funkcjonalnej i przytulnej przestrzeni, jest liściasta tapeta, która gości nie tylko w przedpokoju, ale także w przestrzeni między zabudową kuchenną czy na ścianie w salonie. Do tego dochodzą liczne zielone akcenty (kolor ścian, dodatki, meble). 
W strefie dziennej uwagę zwraca aneks kuchenny z białymi i drewnianymi frontami. Tuż obok stanął niewielki stół. Pod oknem mamy zaś kanapę i stoliki kawowe. Znalazło się tu też miejsce na kącik telewizyjny. Hit? Lampa sufitowa z abażurem wykonanym z drewnianej sklejki. Sypialnia tonie w groszkowej zieleni. Tu na pierwszy plan wysuwają się ażurowe szafki nocne. Zielone akcenty pojawiają się także w łazience, tym razem w towarzystwie kafli imitujących drewniane deski. Na niewielkiej przestrzeni znalazło się miejsce na kabinę prysznicową, toaletę, umywalkę i grzejnik marki Luxrad służący jako wieszak na ręczniki.  

- Założeniem tego projektu było przede wszystkim stworzenie ciepłego i przyjaznego klimatu, tak, żeby każdy mógł czuć się w tym mieszkaniu tak, jak we własnym domu - tłumaczy Zuzanna Kuc.