Scott Schuman z The Sartorialist

The Sartorialist - to strona fotografa Scotta Schumana, którą kojarzą miłośnicy mody ulicznej. Amerykanin od lat fotografuje ciekawych ludzi, spotkanych na ulicy. Dzisiaj razem z Westwing zaglądamy do jego apartamentu w Mediolanie. - Romans z Mediolanem rozpoczął się, gdy byłem bardzo młody. To sugestywne miejsce, które mnie intryguje. Styl życia, jedzenie, design: musieliśmy się przeprowadzić i Mediolan był spontanicznym wyborem - tłumaczy Schuman, a jego narzeczona, projektantka i ilustratorka Jenny Walton dodaje - To miasto, w którym się zakochaliśmy, w którym Scott poprosił mnie o rękę i kupił nasz pierścionek zaręczynowy. 

Zaglądamy do mieszkania Scotta Schumana i Jenny Walton

Gdzie znajduje się apartament pary? Jest w uroczym budynku z lat 50. Mieszkanie wewnątrz jest eleganckie i dość nowoczesne, choć nie pozbawione elementów klasyki. Styl doskonale komponuje się tu z architekturą. Ściany są białe lub w delikatnej szarości. Pierwsze skrzypce w salonie gra szara sofa. Naprzeciwko stanęła komoda i zawisł telewizor. Stąd już tylko krok do stołu i krzeseł z jasnego drewna w ciepłym odcieniu. Oczywiście w całym mieszkaniu mamy mnóstwo zdjęć. - Kiedy fotografuję, reaguję na to, co widzę. Unikam szukania czegoś konkretnego: kiedy czegoś szukasz, ryzykujesz, że przeoczysz coś innego, czego nie szukałeś. Zawsze staram się być bardzo otwarty - podkreśla Scott Schuman. Oprócz zdjęć sporo tu książek i albumów. 


ELLE Decoration solidarne z Ukrainą. W naszym serwisie znajdziesz treści o bieżącej sytuacji i pomocy humanitarnej TUTAJ.