Louis Vuitton na Champs-Elysees

Sklep Louis Vuitton na Champs-Elysees No101 to największy na świecie flagowy butik marki. Na pięciu poziomach (1800 m2) połączonych ze sobą spiralnymi schodami znajdziemy zarówno nowości jak i bestsellery marki. Sam budynek w stylu art deco zaprojektowali Louis-Hippolyt Boileau and Charles-Henri Besnard przed pierwszą wojną światową. Nad jego fasadą zawisła teraz ogromna rzeźba przedstawiająca samą Yayoi Kusamę. Wszystko to na cześć współpracy ze słynną Japonką i wspólnej kolekcji, która właśnie niedawno miała swoją premierę.

Yayoi Kusama jako rzeźba 

O kolekcji Louis Vuitton x Yayoi Kusama pisaliśmy Wam już w listopadzie, kiedy pierwsze informacje o wspólnych działaniach obiegły internet i prasę. W sprzedaży pojawiły się już ubrania, akcesoria i torebki LV zaprojektowane przez Kusamę. Znaki szczególne? Kolory i kropki charakterystyczne dla artystki. Częścią współpracy jest też zapewne rzeźba, która zawisła nad fasadą największego, paryskiego butiku Louis Vuitton. To gigantyczna figura Yayoi Kusamy (czerwona fryzura, sukienka w groszki). Projektantka zdaje się przyczepiać do elewacji budynku kolorowe groszki. Kolorowe kule mamy też oczywiście w sklepowych witrynach Motyw malowanych kropek pojawił się też oczywiście w kampanii reklamowej kolekcji. Udział w spotach wzięły między innymi Bella Hadid i Gisele Bündchen. 

Czytaj także: Kolekcja Louis Vuitton x Yayoi Kusama. Kolejna współpraca domu mody i japońskiej artystki

Współpraca Louis Vuitton x Yayoi Kusama

To już druga współpraca domu mody Louis Vuitton z japońską artystką. W 2012 Kusama na zaproszenie Marca Jacobsa także stworzyła "swoją" linię produktów. Jej elementy były pokazywane na wystawie Kusamy w Whitney Museum of American Art. Urodzona w 1929 roku Kusama jest rzeźbiarką, malarką, pisarką i  aktywistką. Tworzy prace pełne wibrujących deseni i mocnych kolorów. 

Getty Images

Zobacz też: Yaoi Kusama. Desenie i kolory