Od 3 lipca w witrynach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia można podziwiać prace laureatów dziesiątej edycji Konkursu Młodzi na start. Tegoroczna edycja ponownie odbywa się w ramach festiwalu Gdynia Design Days. 
Tematem tej edycji jest Motyw przewodni. Wszystko, co nas otacza, ma swój motyw przewodni, np. obraz - kompozycję, podróż - drogę, film - fabułę. Artyści i pasjonaci sztuki biorący udział w konkursie mieli za zadanie ująć w swoich pracach odpowiedź na pytanie, jaki motyw przewodni ma ich zgłoszony projekt.

Wystawa prezentowana jest w witrynach budynku IV Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, od strony al. Zwycięstwa, i potrwa do 11 lipca 2021. 
Najlepsze z prezentowanych prac, jak co roku, zostały wyróżnione przez jury konkursu. Zwycięskie projekty poznamy już 5 lipca na stronie internetowej magazynu ELLE Decoration.

Więcej o wyróżnionych projektach i ich autorach przeczytacie w przewodniku GDD.

W kapitule konkursowej, która od dziesięciu lat wybiera obiecujących młodych projektantów, zasiadają: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz – wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski – projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak – projektant. 

Redakcja ELLE Decoration już od 20 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start nieustannie, od 10 lat jest początkiem wielkiej kariery dla wielu laureatów.
Mecenasami konkursu są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Green Mountain Hotel, a Patronami Medialnymi są: ELLE i ChilliZet.

Regulamin konkursu dostępny na www.elle.pl/decoration/mlodzinastart  


kiedy? 03-11.07.2021
gdzie? PPNT Gdynia, budynek IV, witryny od al. Zwycięstwa
dostęp bezpłatny