Temat przewodni tej edycji to Design XXI w. Czym jest design przyszłości, na jakie pytania będzie odpowiadał, jakie materiały będą dla niego charakterystyczne, co będzie ważniejsze: mieć czy być, minimalizm: wybór czy konieczność. Wśród prezentowanych prac młodych artystów znalazły się m.in. tkaniny, meble, elementy dekoracyjne jak i oświetlenia. Wystawa prezentowana będzie w witrynach budynku IV  Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni od al. Zwycięstwa i potrwa do 10 stycznia 2021. Najlepsze z prezentowanych prac, jak co roku, zostały wyróżnione przez jury konkursu. W puli dla zwycięzcy/ów czeka aż 20 000 złotych. Wyniki konkursu, zbiegną się z dniem otwarcia wystawy dla spacerowiczów, zostaną ogłoszone w serwisie ELLE Decoration również 3 grudnia. Lista zwycięzców dostępna na: https://www.elle.pl/decoration/artykul/konkurs-mlodzi-na-start-2020-rozstrzygniety-poznaj-zwyciezcow-tegorocznej-edycji-201203023536

W kapitule konkursowej, która od dziewięciu lat wybiera obiecujących młodych projektantów, zasiadają: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna ELLE Decoration, Ewa Janczukowicz-Cichosz – wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, Ewa Gołębiowska – dyrektor Zamku Cieszyn, Ryszard Balcerkiewicz – członek zarządu Noti, Marek Adamczewski – projektant, wykładowca akademicki, Tomasz Augustyniak – projektant. Redakcja ELLE Decoration już od 20 lat wspiera polskie wzornictwo, a Konkurs Młodzi na Start nieustannie, od 9 lat jest początkiem wielkiej kariery dla wielu laureatów. 

Mecenasami konkursu są Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Centrum Designu. Partnerem wydarzenia jest Zamek Cieszyn, a Patronami Medialnymi są: ELLE, Domo+, Chillizet, designteka.pl, PLN Design i Magazif.

Regulamin konkursu dostępny na www.elle.pl/decoration/mlodzinastart