Jeżeli jesteś młodym projektantem, chcesz zweryfikować swoje umiejętności, rozwiać wątpliwości albo dowiedzieć się jak promować swój projekt, to koniecznie musisz wziąć udział w STREFIE WIEDZY. Przyjdź do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego w Gdynia (Al. Zwycięstwa 96/98) 8 lipca o na godzinę 13:00. STREFA WIEDZY odbędzie się w budynku III, punkt 8 na mapie festiwalu. Cały program Gdynia Design Days znajdziecie TUTAJ. 

Poniżej przypominamy skład kapituły jury, której członkowie będą do Waszej dyspozycji na STREFIE WIEDZY:

MAŁGORZATA SZCZEPAŃSKA, redaktor naczelna magazynu Elle Decoration, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK, wcześniej ukończyła Projektowanie Form Użytkowych i metodykę plastyki. Projektantka wnętrz, producentka sesji zdjęciowych. Przed podjęciem funkcji redaktora naczelnego współpracowała ze studiami fotograficznymi, przygotowując niezależne sesje reklamowe, scenografie oraz sesje modowe i wnętrzarskie. Pracowała m.in. dla czołowych magazynów wnętrzarskich, a dla agencji reklamowej Leo Burnett przygotowywała stylizacje do zdjęć kampanii reklamowych: Plus i Procter&Gamble. Na swoim koncie ma też wystawy malarstwa oraz rysunki do publikacji naukowych m.in. do Annales Zoologici, Museum and Institute of Zoology Polish Academy of Sciences. Pomysłodawczyni konkursu "Młodzi na start" promującego młodych projektantów.EWA JANCZUKOWICZ-CICHOSZ - wicedyrektor Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, kierownik Centrum Designu Gdynia. Koordynuje kluczowe działania związane z designem, jakie realizowane są w mieście. Inicjatorka projektów z zakresu design management, projektowania dla wszystkich, designu w przestrzeni publicznej. Od 2012 roku kieruje festiwalem Gdynia Design Days – największym letnim festiwalem designu w Polsce. Reprezentuje miasto Gdynia na konferencjach i spotkaniach poświęconych projektowaniu organizowanych w Polsce i na świecie. Członek organizacji EIDD Design for All Europe. Nominowana w kategorii Animator w konkursie Design Alive Award 2014. Absolwentka Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz interdyscyplinarnych studiów Design Management prowadzonych przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego wspólnie ze Szkołą Główną Handlową. 

EWA GOŁĘBIOWSKA -współinicjatorka i dyrektorka Zamku Cieszyn, pierwszego regionalnego ośrodka w Polsce promującego dobry design wśród firm oraz w sektorze publicznym. Zamek wspiera innowacyjne przedsięwzięcia w wielu dziedzinach życia, nie tylko biznesie, sam będąc unikalnym przykładem połączenia historii i nowoczesności. Ewa Gołębiowska aktywnie uczestniczy w wielu europejskich sieciach współpracy, w tym EIDD Design for All. Tej ostatniej organizacji, działającej na rzecz poprawy jakości życia poprzez wdrażanie zasady projektowania dla wszystkich, przewodniczy od 2013 roku. Ceni rodzinę i przyjaźń, lubi podróżować, czytać i gotować, o czym pisze w blogu Ewy.

RYSZARD BALCERKIEWICZ - prezes Zarządu firmy Noti oraz Przewodniczący Rady Nadzorczej Fabryki Mebli Balma SA. Od ponad 30 lat obecny w branży meblarskiej. Stworzył renomowane marki Balma, Noti. Od wielu lat wspiera promocję polskiego designu i współpracuje z projektantami. Efektem są projekty z sukcesami wdrażane do produkcji oraz nagradzane w licznych konkursach m.in. Red Dot Design Awards czy Must Have. Kolekcje obu marek bardzo często reprezentują polski design na międzynarodowych wystawach i festiwalach.Współpracuje z licznymi uczelniami wyższymi kształcącymi projektantów dzieląc się doświadczeniem biznesowym, projektowym i technologicznym np.: projekt PEP oparty na współpracy projektant-biznes przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od wielu lat aktywny juror konkursów np.: Young Design przy IWP, czy Młodzi na start! przy redakcji Elle Decoration. Inicjator wielu biznesowych, społecznych oraz samorządowych przedsięwzięć, za które był wielokrotnie doceniany. 

MAREK ADAMCZEWSKI - prof. dr hab, urodzony 1949 r. w Łodzi, mieszka w Gdańsku, zajmuje się projektowaniem produktu, design management i dydaktyką. Blisko 300 wdrożonych do produkcji projektów, głównie kompleksowych opracowań wzorniczych, w tym ponad 20 pojazdów szynowych. Projekty powstają zwykle w interdyscyplinarnych zespołach, kierowanych przez niego - od 2003 w pracowni projektowej maradDesign. Kurator i projektant wielu wystaw, członek jury wielu konkursów wzorniczych. Kierownik Katedry i Pracowni Projektowania Produktu ASP w Gdańsku, wykładowca Studiów Podyplomowych Total Design Management (IWP/Szkoła Biznesu PW w Warszawie). Designer Roku 2006 (tytuł przyznany multidyscyplinarnemu zespołowi przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie). Konsultant merytoryczny i współautor programu Wzornictwo Biznes Zysk zrealizowanego przez IWP w Warszawie w latach 2014 – 1015.

TOMASZ AUGUSTYNIAK, ur 1967. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Od 1993r. pracuje jako niezależny projektant. W latach 1997-2005 współpracował z Autorskim Bankiem Projektów WZORNIK. Od lat projektuje dla polskich fabryk mebli m.in. COMFORTY, NOTI, PROFIm, MIKOMAX, VOX, DELIVIE, MARBET STYLE, NAP, PIU DESIGN. Jest autorem wielu kolekcji mebli biurowych i domowych. Prowadzi konsultacje w zakresie wzornictwa przemysłowego. Zakres jego działalności obejmuje również projektowanie przedmiotów codziennego użytku oraz architekturę wnętrz publicznych i prywatnych. Jest laureatem wielu nagród. W roku 2010 otrzymał tytuł designer roku przyznawany przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.