Wyraziste kolory plus vintage

Spragnieni koloru? Świetnie się składa. Dziś zaglądamy bowiem do mieszkania, którego gospodarze (młoda, kreatywna para) wymarzyli sobie wnętrze ciepłe, radosne i przepełnione barwami. W aranżacji, za którą odpowiada Hanna Brzozowska ze Studia Projektowania Wnętrz Inbalance, dominuje styl vintage. Znaki szczególne? Geometryczne plamy koloru na ścianach, charakterystyczne wazony i miodowy brąz parkietu w jodełkę. Do tego piękne akcesoria i dodatki: świece, kule disco, stylowe albumy, plakaty i grafiki.

Mieszkanie na Kamionku

Mieszkanie ma 70 metrów kwadratowych powierzchni. Para dzieli je z ukochanym pupilem, kotem Gustawem. Aneks kuchenny połączono tu z salonem (projektantka zasugerowała wyburzenie ścian). Jasną zabudowę kuchenną przełamano mocnym dodatkiem w postaci barwnych frontów, które dodatkowo zdobi dekoracyjne frezowanie. Na podłodze zastosowano kolorowy wzór lastryko, a przestrzeń pomiędzy szafkami wykończono białymi cegiełkami i fugą w żywym żółtym odcieniu. Obok stanął stół z tapicerowanymi krzesłami. Nad nim zawisła lampa z kulistymi kloszami. Stąd już tylko krok do strefy wypoczynkowej z wydzielonymi miejscem do pracy i kącikiem do czytania. Salon od korytarza oddziela ażurowy regał przez który promienie słońca docierają do strefy wejściowej. Całość dopełniają kolorowe grafiki, książki, rośliny i rozmaite pamiątki i przedmioty właścicieli. Hit? Zielony, półkolisty wzór na ścianie. To ciekawe, jak puszka farby i odpowiednia aranżacja mogą nadać charakter całemu wnętrzu. 

 Meblościanka, kilim i wazony z Włocławka. Krakowskie mieszkanie w stylu vintage

Sypialnia w kolorze

Te same kolory (bordo, zieleń, żółty, pomarańczowy) powtarzają się w sypialni. Mamy zatem bordowy zagłówek łóżka na żółtej plamie koloru na ścianie. Zabudowa do przechowywania ma ciepły, miodowy odcień. Żółty konsekwentnie pojawia się także w łazience (nad umywalką). Jest też ceglasta czerwień i biel. Całość świetnie uzupełniają: armatura w czarnym kolorze i wyraziste kafle na podłodze w czarno-biały wzór. Hit? Lustro o nieregularnym, organicznym kształcie.