Paweł Grobelny specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych i miejsc okalających budynki biurowe i mieszkalne. Pokazywaliśmy Wam już różne prace designera, między innymi wielokrotnie nagradzany park kieszonkowy w poznańskiej dzielnicy Chwaliszewolustro przed pałacem Brendta w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku i ścieżkę nad jednym z wielkopolskich jezior. Dzisiaj wracamy z projektem wspólnego dziedzińca zrealizowanego dla firmy OKRE Development.

Wspólny dziedziniec - miejsce na relaks i zieleń

Tym razem w niewielkim kompleksie budynków mieszkalnych Paweł Grobelny zaprojektował zarówno zagospodarowanie dziedzińca jak i różnego rodzaju meble zewnętrzne dla tej przestrzeni. W realizacji w charakterystyczny dla siebie sposób wykorzystał naturalny materiał - sporo drewna. Całość ma minimalistyczny, oszczędny charakter. 
- Przy projektowaniu terenów wspólnych na ulicy Saperskiej w Poznaniu skupiałem się na różnych użytkownikach, którzy mogą się tutaj spotkać. To przestrzeń atrakcyjna zarówno dla osób młodych z dziećmi, dla samych dzieci w różnym wieku jak i dla osób starszych. Poszczególne meble i zabawki zostały zatopione w wysokich trawach, tak aby stworzyć intymne strefy. A różnego rodzaju ławki, platformy, stoliki umożliwiają spędzanie czasu w większych i mniejszych grupach.  Bardzo ważne było stworzenie na tyle atrakcyjnej przestrzeni wspólnej, aby mieszkańcy potrafili się z nią identyfikować. Tak, aby ta przestrzeń dawała im oddech i zachęcała ich do wyjścia, kiedy będą ją obserwować ze swoich balkonów i okien - tłumaczy projektant