DESA to dom aukcyjny, który kojarzymy głównie ze sztuką i obiektami vintage. Teraz do asortymentu marki dołączyły także limitowane projekty polskich twórców współczesnych. Kolektyw rzemieślniczy Nów, Ivo Nikić i Aleksandra Kujawska stworzyli unikatowe serie obiektów do wnętrz i cykl obrazów, które tworzą pierwszą odsłonę projektu DESA Home Today.

DESA Home

Co znalazło się w kolekcji DESA Home? Piękne obiekty użytkowe: ceramika, lustra, meble, koce, szkło oraz seria prac malarskich. Ręcznie tworzone obiekty są niepowtarzalne, produkowane lokalnie z naturalnych materiałów, a więc przyjazne planecie. Nam w oko wpadł szczególnie komplet karafka i kieliszki od Aleksandry Kujawskiej. Artystka i projektantka, doktorantka Katedry Szkła, w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu stworzyła subtelny zestaw czarujący formą. Stworzony specjalnie na jesień wydaje się być koc od REST Studio. To projekt tkany z bawełny supima i mieszanki wełen, w jasnych kolorach z delikatnym akcentem kolorystycznym. Warty uwagi jest też cykl obrazów Ivo Nikicia. Artysta czerpie pełnymi garściami ze street-artowej stylistyki. Używa szablonów, farb w sprayu, korzysta z techniki laserunku i malarstwa fakturowego.

Nowe projekty w kolekcji

W kolekcji DESA Home z czasem znajdą się nowe projekty. Jeszcze w tym roku pojawi się specjalny serwis od Marka Cecuły, światowej sławy ceramika, założyciela Modus Design Studio, współpracującego z Fabryką Porcelany w Ćmielowie. W kolekcji znajdą się zawsze projekty Ady Sokół, artystki specjalizującej się w sztuce 3D. Ada ma na swoim koncie animacje między innymi dla Burberry i Valentino. Dla DESA Home stworzy serię plakatów.