Ze spiralnych schodów spadł niejeden filmowy bohater i zbiegła w popłochu niejedna bohaterka. Sceny ze schodami pojawiają się często w horrorach, ale w tym gatunku  schody przeważnie są wąskie i kręcone -  ich stopnie są trapezowe lub trójkątne i opierają się na centralnie umieszczonym słupie. W horrorze ważniejsze jest jednak chyba to, że trzeszczą i skrzypią. Pojawiają się w serialach i w komediach romatycznych - obowiązkowo wyposażone w imponujące, ozdobne poręcze i balustrady, a w tle koniecznie wielki bal i  bohaterka ubrana w suknię wieczorową lub ślubną.

Patrząc na spiralne schody można dostać zawrotu głowy, ale jednocześnie trudno oderwać wzrok od hipnotyzującego ślimaka i być może właśnie dlatego przyciągają filmowców i fotografów.

Tym razem mamy dla Was niezwykłą i inspirującą galerię schodów spiralnych, które pochodzą z instagramowego konta, o wszystko chyba wyjaśniającej nazwie: @WorldNeedsMoreSpiralStaircases. Profil pokazuje zdjęcia użytkowników z całego świata, którzy hasztagiem #theworldneedsmorespiralstaircases albo #worldneedsmorespiralstaircases oznaczają swoje zdjęcia ze spiralnymi schodami. 

Schody spiralne na Instagramie GALERIA >>>>>

Tekst: Ela Stasiak