Tradycyjne, drewniane zabawki przeżywają swój renesans. Świetnie wyczuli to założyciele marki Wooden Story. Jej historia sięga trzy pokolenia wstecz, kiedy dziadek obecnych właścicieli, pod koniec lat 60. XX w. w swojej stolarni  stworzył pierwsze drewniane klocki i figurki.

W miarę zmieniających się czasów, zmieniały się oczekiwania i rodzinna firma zaczęłą produkować drewniane detale do mebli porzucając rzemiosło dedykowane maluchom. Sentyment do drewnianych zabawek jednak pozostał i w 2013 roku udało się reaktywować rodzinną tradycję. Tak powstała marka oferująca niezwykłe zabawki dla dzieci, które codziennie wyruszają spod Beskidów, gdzie powstają w niewielkiej manufaturze, do najlepszych concept store'ów Japonii, Francji Szwecji czy Stanów Zjednoczonych.

Na czym polega fenomen zabawek Wooden Story?

Jak mówią sami właściciele " te zabawki przyszły z lasu… dlatego dzieci bawiąc się nimi, w naturalny sposób staja się częścią tego świata. Recykling, ochrona środowiska, piękno drewna i barw. Te pojęcia będą towarzyszyły im przez całe życie.(...) zabawki rozwijają zmysły, są delikatne w dotyku, przyciągają wzrok naturalnymi barwami, pachną lasem".

Zabawki mają ponadczasową formę i przeznaczone są dla dzieci w różnym wieku. W ofercie firmy są klocki, gry, gryzaki dla maluchów, a także modele w klimacie retro: dla chłopców - samochody, dla dziewczynek - wózki dla lalek. Do ich produkcji używa się wyłącznie wyselekcjonowanego drewna, które pochodzi od certyfikowanych dostawców. Malowane są naturalnymi barwnikami i farbami, niezawierającymi żadnych toksycznych substancji. Aby zachować naturalną fakturę drewna, używa się wosku pszczelego i olejów roślinnych, które nadają mu idealną gładź i sprawiają, że zabawki są przyjemne w dotyku.

Na szczególną uwagę zasługują też płócienne worki i kartonowe pudelka, w które pakowane są produkty Wooden Story. Świetnie się prezentują, a do tego mogą być ponownie użyte lub poddane recyklingowi.

I jeszcze coś, co wyróżnia  zabawki Wooden Story spośród innych na rybnku. Mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie. I chociaż wymyślono je z myślą o najmłodszych, ich tworzenie daje radość również dorosłym!

GALERIA >>>

tekst: Anna Chwalińska