Nowoczesne mieszkanie o powierzchni 60 m2 należy do małżeństwa 40-latków, które na co dzień mieszka poza Warszawą. Wnętrza tego apartamentu są dziełem pracowni JT Grupa. Oprócz nieoczywistych zestawień kolorystycznych, we wnętrzu uwagę przyciągają faktury i subtelne wzory; geometryczne frezowania kuchennej zabudowy, rytmiczne linie zagłówka w sypialni czy - tylko pozornie losowy - wzór płytek w łazience. Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po tym wnętrzu.

Stonowany salon

Dwie wygodne sofy i stolik kawowy wyznaczają centrum salonu. Szarość spowija salon dyskretną klamrą - szare są zasłony, sofy i dywan. Podłoga z dębowych, olejowanych desek i wizualnie lekkie regały subtelnie podkreślają bezpretensjonalny, lecz pełen eleganckich niuansów wystrój.  Jedynym wyrazistym akcentem kolorystycznym są turkusowe poduszki, które barwą nawiązują do innej strefy wypoczynku w warszawskim mieszkaniu - turkus odnajdziemy w sypialni.

Turkusowa sypialnia

W sypialni przyciąga uwagę duże, komfortowe łóżko firmy NAP w intensywnym odcieniu turkusu. Wielką ozdobą sypialni,  jest szarfa lamperii w ciemnoniebieskim kolorze. Lamperia buduje tu stylistyczny porządek i wprowadza ciemne; efektowne, mocne i ...nocne tony do klasycznie urządzonej sypialni. Duża szafa, która pełni funcję garderoby, stoliki nocne oraz oświetlenie i dodatki (duże lustro, kinkiety marki Anglepoise, szara narzuta, zasłony) świetnie komponują się z barwami zagłówka i lamperii. 

Mała łazienka

Łazienkę z innymi częściami mieszkania łączy...posadzka. Płytki podłogowe są tu takie same jak w kuchni i w przedpokoju.   Romby układają się w heksagony i przykuwają uwagę iluzją głębi. Wzory na ścianach w nieco przewrotny ( delikatnie zaburzony sposób) nawiązują do kształtów figur, który możemy dojrzeć na podłodze.  Niewielki metraż łazienki został starannie rozpracowany przez projektantów - każdy centymetr pomiesczeia został mądrze zagospodarowany -   łazienka jest wygodna i efektowna. Jasne kolory oraz drewniane dodatki, duże lustro o asymetrycznym kształcie - wszystko razem świetnie gra. 

Kolorowa kuchnia

W kuchni napotkamy niebanalny zestaw kolorystyczny: lekko zgaszony seledyn i taupe przyprawione zostały plamami koralowej czerwieni. Hokery Tolix w intensywnym kolorze są jak wisienka na torcie. Uwagę przykuwa ciekawa zabudowa kuchenna z efektowną, geometryczną grafiką wzorow strukturalnych. Kryją się za nią którą wszelkie sprzęty i naczynia. Na podłodze w kuchni i przedpokoju ułożono biało-niebieską terakotę z wzorem firmy VIVES.

Wzory mieszają się ze sobą, ale nie wprowadzają zamieszania. Wręcz przeciwnie - budują jedyny w swoim rodzaju; wyjątkowy porządek rzeczy.

WNĘTRZE TYGODNIA GALERIA>>>>>

Opracowanie: Ela Stasiak