W piętrowym domu na przedmieściach Warszawy, do którego jasnych wnętrz zaglądamy mieszka para 40-latków. Choć paleta barw jest stonowana i często spotykana we wnętrzach z ostatnich lat, w tym domu na jej bazie udało się stworzyć ciekawy i oryginalny efekt. Autorką projektu wnętrz jest Katarzyna Barbella Aponte. Wpływy z jej podróży oraz doświadczenia z pracy za granicą są dobrze widoczne w jej projektach. Widać w nich rozmach, fantazję, fascynację rzemiosłem z różnych stron świata i  otwartość na różnorodne: trendy, materiały, stylistyki.  Jej kunszt i niewątpliwą lekkość zestawiania różnorodności w spójną całość doskonale widać we wnętrzach tego domu. Zaglądamy!

Umiejętne wykorzystanie bogactwa naturalnych materiałów, dbałość o wszelkie subtelności stylistyczne oraz jakość wykonania składają się w tym przypadku  na wnętrze przytulne i bezpretensjonalne, a jednocześnie bardzo eleganckie i komfortowe. Ta dbałość przejawia się w pięknym usłojeniu i odcieniu wybranego drewna, w kształtach mozaiki, rysunku naturalnego kamienia, przejawia się  w  każdym gotowym elemencie wybranym do wnętrz jak i w każdym detalu detalu starannie zaprojektowanych przez architektkę mebli i ich wykonaniu. Ową dbałość widać w stylistycznej żonglerce różnorodnymi wpływami, która choć ryzykowna, okazała się grą wartą zachodu. Wyszło fantazyjnie, ale wizualnie lekko i przyjemnie.

Jest też bardzo praktycznie - meble w zabudowie ( kuchnia, szafy, szafki) wykorzystują "trudne" miejsca w domu i bez trudu "połykają" mnóstwo rzeczy. We wnętrzach tego domu znajdziemy dużo dowodów na to, że naturalne, szlachetne i pięknie starzejące się materiały takie jak: kamień naturalny i drewno, wprowadzają rys ponadczasowej, bezpretensjonalnej elegancji. Z kamienia -  płomieniowanego granitu jest blat kuchenny, z białego i jasnego marmuru są mozaiki marki Dunin w niezwykle efektownych łazienkach (  biało - czarny pokój kąpielowy jest w stanie spełnić chyba wszystkie łazienkowe marzenia). Z drewna są tu podłogi, umywalka w łazience  oraz liczne meble. Większość tych ostatnich to meble skrojone na miarę potrzeb właścicieli i w dużej mierze zaprojektowane na wymiar (zabudowa kuchenna, stół jadalniany, zabudowy meblowe w sypialniach, łazienkach,  salonie i saloniku).

 

O autorce projektu:
Katarzyna Barbella Aponte  - architekta, która jest autorką projektu wnętrz, z wielką pasją projektuje wnętrza od chwili kiedy podczas studenckiego stażu w Stanach Zjednoczonych w Detroit Collaborative Design Center zetknęła się po raz pierwszy zawodowo z projektowaniem wnętrz. Nad projektami wnętrz pracowała także we Włoszech, to właśnie tam zrealizowany został jej pierwszy projekt wnętrz restauracji w Turynie. Wpływy z jej podróży oraz doświadczeń pracy za granicą są dobrze widoczne w jej projektach.