Gdańskie mieszkanie z kolorami jak w filmach Almodóvara

Pamiętacie intensywne kolory w filmie "Kika" Pedro Almodovara, albo plakat do jego kultowego już "Wszystko o mojej matce"? Na feerię barw rodem z dzieł hiszpańskiego reżysera natkniemy się w tym gdańskim mieszkaniu. Takie było życzenie inwestorów, prywatnie miłośników dziesiątej muzy. Kto je spełnił? Pracownia PURA design, która nie boi się odważnego operowania kolorem. W mieszkaniu mamy zatem nasyconą czerwień, miodowy żółty oraz odcienie niebieskiego, które są charakterystyczne dla twórczości Almodovara. Mocne kolory w połączeniu z bujną roślinnością tworzą nowoczesny, hiszpański klimat wnętrz.

Czytaj także: Dziewczyny Almodóvara: kim są największe muzy hiszpańskiego reżysera?

Śródziemnomorski styl uzyskałam stosując charakterystyczne materiały np. włoskie płytki terazzo od Ceramica Fioranese. Mosiężne dodatki takie jak bateria kuchenna czy lampa sufitowa budują elegancką aranżację wnętrza. Dębowe drewno pojawiające się w meblach i na podłodze sprawia, że mieszkanie jest ciepłe i przytulne. W każdym pomieszczeniu pojawia się motyw pionowych podziałów, które budują oryginalne kompozycje na ścianach. Czarne listwy i industrialny grzejnik w salonie, sprawiają, że przestrzeń jest bardzo wyrazista. W aranżacji umieściłam także elementy w stylu mid-century takie jak komoda Pastform Furniture - podkreśla architektka Maria Nielubszyc. Największe wrażenie zrobił na nas kompaktowy aneks kuchenny, do tego okrągły stół tuż obok. Filmy w tym wnętrzu możemy oglądać siedząc na szarej sofie lub też na musztardowym fotelu.

Zobacz też: Kultowy film Almodóvara powróci jako serial. Oryginał to czarna komedia, która przyniosła Hiszpanowi międzynarodową sławę

Filmowa sypialnia

W sypialni królują zaś niebieskości i bordo, znowu jak w filmach Almodóvara. Mamy tu szafę, łóżko z tapicerowanym, morsko-turkusowym zagłówkiem, plakat filmowy nad nim, a na stoliku nocnym dizajnerską lampę Dalu od Artemide. Łazienka to już gra granatu z głęboką czerwienią. Za lustrem i pod prysznicem znalazły się hiszpańskie płytki od Equipe Cerámicas, które przywodzą na myśl ręcznie malowaną ceramikę. Czarne dodatki takie jak armatura, kabina, lampy czy lustro sprawiają, że wnętrze jest jeszcze bardziej wyraziste.