Pamiętacie intensywne kolory w filmie "Kika" Pedro Almodovara, albo plakat do jego "Wszystko o mojej matce"? Na feerię barw rodem z dzieł hiszpańskiego reżysera natkniemy się w tym gdańskim mieszkaniu. Takie było życzenie inwestorów, prywatnie miłośników dziesiątej muzy. Kto je spełnił? Pracownia PURA design, która nie boi się odważnego operowania kolorem. W mieszkaniu mamy zatem nasyconą czerwień, miodowy żółty oraz odcienie niebieskiego, które są charakterystyczne dla twórczości Almodovara. Mocne kolory w połączeniu z bujną roślinnością tworzą nowoczesny, hiszpański klimat wnętrz.

Śródziemnomorski styl uzyskałam stosując charakterystyczne materiały np. włoskie płytki terazzo od Ceramica Fioranese. Mosiężne dodatki takie jak bateria kuchenna czy lampa sufitowa budują elegancką aranżację wnętrza. Dębowe drewno pojawiające się w meblach i na podłodze sprawia, że mieszkanie jest ciepłe i przytulne. W każdym pomieszczeniu pojawia się motyw pionowych podziałów, które budują oryginalne kompozycje na ścianach. Czarne listwy i industrialny grzejnik w salonie, sprawiają, że przestrzeń jest bardzo wyrazista. W aranżacji umieściłam także elementy w stylu mid-century takie jak komoda Pastform Furniture - podkreśla architektka Maria Nielubszyc.

W sypialni królują zaś niebieskości. Mamy tu szafę, łóżko, plakat filmowy nad nim, a na stoliku nocnym dizajnerską lampę Dalu od Artemide. Łazienka to już gra granatu z głęboką czerwienią. Za lustrem i pod prysznicem znalazły się hiszpańskie płytki od Equipe Cerámicas, które przywodzą na myśl ręcznie malowaną ceramikę. Czarne dodatki takie jak armatura, kabina, lampy czy lustro sprawiają, że wnętrze jest jeszcze bardziej wyraziste.