Zaglądamy do spockiego eleganckiego wnętrza, w którym mieszka  małżeństwo z dwójką dzieci. Jego stonowane, sprzyjające odpoczynkowi wnętrza zaprojektowała pracownia JT Grupa. 

Trochę morskich klimatów, dużo designu w najczystszej postaci, za oknem Sopot. Mieszkanie urządzone dla małżeństwa z dwójką dorastających przez pracownię architektoniczną JT Grupa  jest utrzymane w spokojnych, kojących barwach: szarości, bieli i naturalnego drewna. To subtelne nawiązanie do sopockiego mola i kolorów morza. Sercem mieszkania jest przestronny salon oddzielony od kuchni ścianką, która w części kuchennej pełni jednocześnie funkcję szafy ze sprzętami. Kuchnia jest urządzona bardzo prosto; ciemne drewno zostało skontrastowane ze śnieżną bielą. Salon jest utrzymany w stonowanych kolorach szarości, gdzieniegdzie przełamanych czernią i ciemnym drewnem. Stoi tu czarny stół Aoyama duńskiej marki Gubi zestawiony z krzesłami Laja 880 (Pedrali). Stół oświetlają efektowne lampy Normann Copenhagen, a wystroju dopełniają konsola  Ziggy (Porada), wygodna sofa Carlton w szarym kolorze (BoConcept), także szary fotel Febo (Maxalto) i stoliki kawoweto Around (Muuto). Atmosferę nadmorskiego domku wprowadzają wysokie okna z białymi okiennicami.

W sypialni szara, betonowa ściana i szara tapicerka łóżka kontrastuje z bielą szafy i lamperii. Dla ocieplenia całości architekci wprowadzili w rogu pokoju drewniany kącik z blatem, który może służyć za biurko lub toaletkę i zasłony z kwiatowym motywem. Po obu stronach łóżka stoją stoliki nocne Onda (Poliform); wnętrze rozświetlają kinkiety Flat Round (Alma Light).

Łazienka jest jasna, przestronna i funkcjonalna. Dominuje tu biel: pojawia się na oryginalnych francuskich płytkach o asymetrycznym wzorze, białe są też duża, podwójna umywalka z lustrem, WC i bidet, wanna oraz przeszklony prysznic. Lustro zastosowano także na frontach szafek, znajdujących się nad WC i bidetem, co w połączeniu z kinkietami powiększa optycznie całe wnętrze. Efektu dopełnia marmur na posadzce.

Ciekawie prezentuje się również sypialnia dla gości. Szary został tu połączony z niebieskim, zielonym i bielą, a klimatyczny obraz - pejzaż morski - i interesująca tapeta w kratę umieszczona jedynie na górnej partii ścian tworzą przytulną atmosferę we wnętrzu.

 Opracowanie: Iwona Jąkalska, Ela Stasiak

GALERIA>>>>>>>