Agnieszka i Antek - miłośnicy sztuki, mody i dobrych win pragnęli zamieszkać w klimatycznej okolicy, niedaleko poznańskiego Starego Miasta. Znaleźli nowy budynek mieszkalny, pięknie położony na historycznym Wzgórzu św. Wojciecha. Dziś mieszkają w nim z maleńką córeczką. Z mieszkania rozciąga się piękny widok na dwa zabytkowe kościoły i park. 

W mieszkaniu o powierzchni 72 m2, oprócz dużego salonu połączonego z jadalnią i kuchnią, znajduje się sypialnia rodziców i pokój córki, jest też łazienka i dodatkowa, oddzielna toaleta. Pierwotny układ pomieszczeń zakładał wprawdzie  jedną łazienkę, ale autorom projektu wnętrz, projektantom z pracowni TYMA PROJEKT, kosztem przewidzianej w tym miejscu szafy udało się zaplanować nie tylko wc, ale i garderobę.

Wystrój wnętrz autorstwa pracowni TYMA PROJEKT jest spójny, dyskretny i przemyślany - elegancja spotyka się z prostotą i bezkompromisową jakością materiałów. Orzechowy parkiet ułożony we francuską jodełkę przykuwa uwagę szlachetnym kolorem i rysunkiem drewna, drewniane są także drzwi, które na zamowienie wykonał stolarz. Podłogę łazienki zdobi mozaika zaprojektowana przez Macieja Zienia, a ściany zostały wyłożone płytkami Marazzi Clays. Na tle tych eleganckich materiałów wykończeniowych świetnie wyglądają starannie dobrane meble, dodatki i subtelne kolory. Przyjrzyjmy się im bliżej: sofa w salonie od sofa Company, drewniany, dębowy stół od Loft Decora, czy okalające go krzesła w wełnianej tapicerce są z Noti - wszystkie sprawiają, że jest tu przytulnie, bardzo wygodnie i jednocześnie elegancko. Nad stołem wiszą lampy marki Normann Copenhagen, zasłony pochodzą z firmy Joanna Studio Dekoracji. Nowoczesne zabudowy są widoczne, ale nie przytłaczają wnętrza. Miniaturowa toaleta zaskakuje klubowym klimatem, a stonowane barwy salonu pozwalają wyciszyć się i zrelaksować.

To jedno z takich mieszkań, które pozwala wypocząć. Jedno z takich, do których chce się wracać. 

WNĘTRZE TYGODNIA_GALERIA>>>>

Opracowanie: Ela Stasiak