Dziś zaglądamy do 19 Dzielnicy w Warszawie, osiedla zaprojektowanego przez JEMS Architekci. Tu zamieszkało dwóch Tomków, a ich wnętrze (53 metry kwadratowe powierzchni) urządziła Agata Browarczyk (Agata Browarczyk Studio). 

Mieszkanie ze sprytnymi schowkami

Architektka zmieniła zastany układ mieszkania. Chciała uzyskać przestrzeń niezbędną do przechowywania. Tak powstała sypialnia za szklanymi drzwiami, mocniej otwarta na strefę dzienną. Nad wejściem do niej zawisł ekran do projektora zamontowanego na suficie. Naprzeciwko stanęła szara sofa Sits, a tuż za nią ażurowy regał oddzielający tę część od jadalni.  Ważnym modułem jeśli chodzi o przechowywanie jest aneks kuchenny i połączona z nim zabudowa holu. Półki i szafki ukryto tu za białymi (matowymi) lub czarnymi (dąb barwiony na ciemno) frontami. W sypialni zaś, za zasłonami znalazło się miejsce na garderobę. Dzięki takiemu zabiegowi mamy tu duży porządek i wykorzystanie maksymalnie przestrzeni.  W tym miejscu pojawia się także naturalny kamień na blatach i ścianie. Meble i dodatki? Właściciele i projektantka postawili głównie na te z Yestersena, Gubi, Atelier Areti oraz HAY. Nam w oko wpadły szczególnie plakaty na ścianach.

Kolorystyka

Na szczególną uwagę w tym wnętrzu zasługuje kolorystyka. Tłem są białe ściany i meble. Na nich mocno odcinają się czarne elementy. Kontrastowe połączenie łagodzi parkiet we francuską jodełkę w karmelowym odcieniu i żywa zieleń roślin. Całość uzupełniają morskie, musztardowe i złote akcenty. Niespodziewanie tuż obok stołu świetnie wypada intensywnie czerwony kwietnik.