Gdynia - uwielbiamy klimat tego miasta! Dziś zaglądamy do dwupoziomowego mieszkania znajdującego się na kameralnym osiedlu w Redłowie. Budynek w zasadzie ukryty jest w środku lasu, całkiem niedaleko od plaży, lokalizacja zatem wymarzona. Kto tu mieszka? Młode małżeństwo z dwiema córeczkami. Za projekt odpowiada bo/sko - studio projektowe założone przez Darię Bolewicką i Darię Skoczylas.

Dwupoziomowe mieszkanie w Gdyni

W całym mieszkaniu podłoga jest jednolita. Dębowe deski ocieplają minimalistyczne wnętrze, któremu blisko do skandynawskiego stylu. Część dzienna to pokój wraz z aneksem kuchennym. Przez duże okno balkonowe można podziwiać las, głównego bohatera tej przestrzeni. Zabudowa kuchenna jest podzielona na dwie części, dolne elementy wykonane są z dębowych frontów, góra jest w odcieniu delikatnej szarości. Łączy je granitowy blat. 

Na tle zabudowy, imponująco prezentuje się dość nietypowa wyspa kuchenna, połączona ze stołem. Wyspa posiada front z  pionowych listew, które podkreślają jej zaoblony kształt. Ten sam detal łuku pojawia się na posadzce w łączeniu kafli i desek. Zabudowy kuchenne uzupełnia niewielka witryna, powieszona między dwoma oknami. Dwie kontrastujące lampy podkreślają zabawę kształtami i detalami w tym wnętrzu. W części wypoczynkowej mamy wygodną sofę wraz z fotelem. Czarne dodatki, lampy oraz tekstylia i rośliny tworzą harmonijna całość.

Łazienka dzięki połączeniu dwóch rodzajów kafli, wydaje się być bardziej przestronna. Aby była spójna z całym mieszkaniem, pojawiły się w niej także elementy dębowe. Spersonalizowane zabudowy skrywają instalacje i sporo miejsca do przechowywania. 

Aranżacja piętra

Industrialne schody prowadzą na piętro – oazę Gospodarzy. Otwarta przestrzeń antresoli jest podzielona na dwie części : miejsce pracy oraz sypialnię. Te dwa światy przedziela ażurowy metalowy regał oraz zieleń. - W sypialni króluje imponujące drewniane łóżko – mając do dyspozycji tak doświetlone wnętrze i spory metraż, zdecydowałyśmy się na taki mocny akcent. Ponieważ ta część mieszkania jest na poddaszu, skosy zostały wykorzystane jako miejsce do przechowywania - tłumaczą nam projektantki.  W sypialniach dziewczynek pojawia się róż. Drewniane łóżka to ulubione meble małych gospodyń. Na ścianach pokoi pojawiły się ozdobne murale, które pokazują charakter każdej z córek.