To wysokie, pełne naturalnego światła mieszkanie zajmuje ostatnie piętro w kamienicy z 1905 r. Imponujący metraż, oryginalne detale architektoniczne - to tylko część zalet sopockiego apartamentu.

Mieszkanie stanowi 171 metrów doskonale zaaranżowanej powierzchni. Uwagę przyciągają: widoczna więźba dachowa, odsłonięte ceglane ściany oraz obłożony fornirem akacjowym kominek,  które wprowadzają przytulną, domową atmosferę. Choć eklektyczny wystrój daleki jest od nowoczesnego minimalizmu, zastosowano tu wiele przemyślanych i zaawansowanych technologicznie luksusowych rozwiązań w kuchni i łazience.

Jednak pierwsze skrzypce na tym stylowym poddaszu z pewnością odgrywa sztuka. Wzrok przykuwają geometryczne reliefy Tadeusza Szpunara oraz obrazy Bolesława Utkina. W tę ciekawą przestrzeń świetnie wpisują się meble współczesne i vintage (krzesła w jadalni oraz kanapa i fotele kupione na aukcji sztuki w Szwecji), a także klasyki designu autorstwa m.in. Isamu Noguchiego, Ray i Charlesa Eamesów, Vernera Pantona.

Zajrzyjmy do wnętrz sopockiego apartamentu GALERIA >>>


 Opracowanie: Ela Stasiak