To jasne, przytulne i nowoczesne mieszkanie znajduje się w pierwszej dzielnicy Paryża, tuż obok Luwru, w ładnie odnowionej kamienicy z lat 30. XX w.

Zanim projektem wnętrz zajęła się Irena Kilibarda, z pracowni dsignedby (firmę prowadzi razem z siostrą Ivą), nieduże mieszkanie było wprawdzie puste, ale sprawiało dość przytłaczające wrażenie. Nie chodziło o pustkę czy wrażenie opuszczenia - ta przestrzeń nawet pozbawiona mebli i dodatków dawnych mieszkańców wydawała się klaustrofobiczna i ciasna. Mieszkanie było źle rozplanowane, a sufity, które  zostały wcześniej niepotrzebnie obniżone dodatkowo potęgowały wrażenie ciasnoty.

Irena Kilibarda postawiła sobie za cel, że te nieprzyjazne wnętrza przekształci w komfortowe, współczesne, miejskie lokum dla młodego mieszkańca. Irena pod marką dsignedby projektuje komfortowe, eleganckie wnętrza z powodzeniem wprowadzając do nich nowe technologie. Jej realizacje, a także projekty mebli przy użyciu technologii LED i OLED, nie są - jak często w takich przypadkach bywa - futurystyczne czy wręcz kosmiczne w formie i odbiorze. Projekty Ireny są raczej intuicyjne i przyjazne pod każdym względem; wprowadzają zrozumiałe udoskonalenia, ale nawiązują do klasycznych, znanych form przedmiotów czy mebli.

Łazienka i garderoba

W tym niedużym mieszkaniu projektantka zaplanowała na nowo wejście do sypialni. Dzięki temu wydłużyła się jedna ze ścian i można było ulokować tu niedużą garderobę. Wcześniej zbyt ciasna, (nawet jak na tak niewielkie mieszkanie łazienka) powiększyła się wprawdzie tylko odrobinę, ale ta "odrobina" wystarczyła, by stała się o wiele wygodniejsza. Co ciekawe, mimo użycia ciemnych kolorów i gęstych wzorów, teraz wydaje się znacznie większa. Sprawcą tej iluzji jest oczywiście niezawodne w takich przypadkach wielkie lustro.

Meble, sprzęty, zabudowa kuchenna

Irena zaprojektowała skrojoną na miarę zabudowę kuchenną. Stolik w salonie to także jej projekt, który powstał dla prowadzonej przez nią i jej siostrę marki dsignedby. Sofa pochodzi z kolekcji Diesel Living with Moroso, kafle w łazience to seria Azulej zaprojektowana przez Patricię Urquiolę dla włoskiej Mutiny. Lampy w strefie kuchni to modele Mingus marki Lightyears, a łóżko jest z IKEA. W kuchni znajdują się sprzęty marek: Nespresso (ekspres do kawy),  Samsung ( lodowka), Franke ( zlew), bateria (Gessi). Wszystko razem składa się w przyjemną i spójną całość.

GALERIA>>>>>

Tekst: Iwona Pawlak, Ela Stasiak