Drewniany parkiet we francuską jodełkę, miękkie sofy i pufy, monstery i strelicje w minimalistycznych kwietnikach, pilea na parapecie. Do tego kremowe ściany z pomarańczowymi akcentami, beżowe zasłony, kinkiety z okrągłymi, mlecznymi kloszami i biblioteczka pełna książek. To nie opis eleganckiego salonu, to wnętrze przychodni Infemini Medi Home w Warszawie.

Infemini oferuje opiekę ekspertów z zakresu położnictwa, ginekologii, ginekologii onkologicznej, radiologii, endokrynologii, dietetyki, fizjoterapii, psychologii oraz seksuologii. Wnętrze (240 metrów kwadratowych) przychodni zaprojektowano z myślą o skróceniu dystansu pomiędzy personelem medycznym a pacjentem. Za stronę architektoniczną przedsięwzięcia odpowiada biuro projektowe Sobkowiak. Domową atmosferę, tkaniny i drewno mamy przede wszystkim w lobby. Gabinety, w których odbywają się spotkania z lekarzami mają bardziej medyczny charakter. 

Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie dbanie o swoje zdrowie nie będzie się kojarzyło z nieprzyjemnym obowiązkiem, a będzie formą zrobienia dla siebie czegoś dobrego. Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której lekarz będzie mógł realizować swoją misję ochrony zdrowia, bez ograniczeń, jakie stawia system opieki zdrowotnej - podkreśla Aleksandra Głuchowska - współwłaścicielka Infemini.