Oto nowa paryska perfumeria z wyjątkowym wnętrzem zaprojektowanym przez studio architektoniczne Jakob+MacFarlane. W takim miejscu wąchanie nowych zapachów zmienia się w prawdziwą przygodę.

Butik ma kształt prostokąta. Brak tu typowej witryny sklepowej. Drewniane półki wydają się być stopione z otoczeniem. Wystają z sufitu i podłogi niczym stalaktyty lub stalagmity, a swoją strukturą przypominają nieco plaster miodu. Wyłożone polerowaną stalą ściany odbijają wszystko to, co dzieje się we wnętrzu. Atmosfera w środku? Jak ze snu, wizyty w lustrzanym labiryncie lub Alicji w Krainie Czarów. Szczególnie ważne w tym projekcie jest oświetlenie. Zostało zaprojektowane we współpracy z L’Observatoire International. Szereg specjalnych wgłębień w ścianach i suficie daje niesamowity efekt zaś każda butelka perfum jest podświetlona przez dedykowany jej system zintegrowany z półką.

Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia perfumerii. Niesamowite prawda? Gdybyście chcieli tam kiedyś wpaść na małe zakupy podajemy adres: 13 Rue des Francs Bourgeois, Paryż.
Marzy nam się by wszystkie przestrzenie komercyjne były projektowane z taką fantazją!

Zdjęcia perfumerii: Roland Halbe

Tymczasem zerknijcie na piękne zapachy z naszego sklepu: