Jak wprowadzić piękny zapach do domowego wnętrza? Bardziej oczywistym sposobem jest rozstawienie świec, kadzideł czy zapachowych patyczków, a tym mniej odpalenie palo santo lub pęczku z białej szałwii, a do tego bukiet polnych kwiatów, który przyniesie do domu lekki zapach łąki. Jednym z najważniejszych aspektów wprowadzania zapachu do wnętrz jest jednak dbanie o wszystkie tkaniny dekoracyjne w domu oraz pościel. Te pierwsze wystarczy prać raz lub dwa razy w miesiącu, w zależności od potrzeby, a pościel minimum raz na dwa tygodnie - oczywiście z ulubionym płynem do płukania. Ale jak go znaleźć? Często stoimy przy półce w drogerii i przez długi czas zastanawiamy się, czy ten zapach nam odpowiada, a także przez ile będzie utrzymywał się na naszych tkaninach. Dzień? Dwa? Chcemy by ten ulubiony, pozostał z nami jak najdłużej.

Jesteśmy w stanie to osiągnąć, wybierając płyn ze specjalną technologią, dzięki której delikatny zapach uwalniany jest stopniowo, przy każdym poruszeniu tkaniną - znajdziecie ją w kolekcji płynów do płukania Lenor. Żeby było jeszcze intensywniej, do prania zasłon czy poduszek dekoracyjnych możecie zastosować także perełki zapachowe Lenor, które stworzą parę idealną z płynem. Pamiętajcie, że ta para ma swoje zastosowanie również w praniu ubrań, nadając im niezwykłego, trwałego zapachu na długo. Do wyboru są trzy kompozycje: Lenor Spring Awakening, Lenor Amethyst and Floral Bouquet oraz Lenor Gold Orchid.

O ulubionych zapachach i o tym jak sprawić, aby utrzymywały się dłużej w naszych wnętrzach rozmawialiśmy z influencerką, @tatiana_home_decor.

ELLE.pl: Co sprawia, że czujesz się "jak w domu"?

@tatiana_home_decor: Żebym poczuła się jak w domu, wystarczy przytulnie urządzone wnętrze, z żywymi kwiatami i dobrą muzyką w tle. Bardzo lubię klimatyczne miejsca.

A zapach ma znaczenie?

Tak, zapach ma duże znaczenie. Wpływa na psychikę i samopoczucie. Zapach świeżej bazylii działa na mnie odstresowująco, a wanilia bardzo kojąco.

To jaki jest twój ulubiony zapach? Jak pachnie Twój dom? Twoje wnętrza są bardzo przytulne i nastrojowe, a jednocześnie jasne i lekkie. Mam wrażenie że pachnie w nich ciepłym wiatrem, kwiatami...

Nie mam jednego ulubionego zapachu, jest ich więcej w zależności od sytuacji, okoliczności lub miejsca - w każdym przypadku co innego mi odpowiada. Najbardziej lubię mieszanki aromatów naturalnych, kwiatowych, ale też spożywczych. Jak pachnie mój dom? Ciężko mi to dokładnie określić.

Pachnie w nim życiem, miłością, dobrym jedzeniem, wiatrem z pól i lasów… pachnie wyjątkowo.

Jaki jest Twój sposób na to, aby ten zapach utrzymywał się w domu zawsze?

Sposobów mam kilka, jednym z nich są porozstawiane po domu świece waniliowe, nawet nie odpalone uwalniają aromat, który rozchodzi się po domu. Dodatkowo, podczas prania ubrań, czy tekstyliów dekoracyjnych używam płynów do płukania Lenor. Mój ulubionych zapach to Gold Orchid. Aby wzmocnić doznania dosypuję perełek zapachowych, w takim samym wariancie. Razem tworzą parę idealną, a w dodatku waniliową!

[zdjęcie łazienka]

Zmieniasz go w zależności od pory roku?

Tak, zmieniam zapachy w zależności od pór roku. Wiosną odpowiada mi zapach kwiatów, a jesienią aromaty korzenne, chociaż świece waniliowe mam w domu przez cały rok, bo bardzo je lubię. Jeśli chodzi jednak o pranie, zawsze wybieram Lenor Gold Orchid.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TatianaHomeDecor (@tatiana_home_decor) Cze 9, 2020 o 11:03 PDT

Co lubisz w swoim domu? Co sprawia Ci największą przyjemność, gdy w nim jesteś?

Największą przyjemność w domu sprawia mi gotowanie i wspólne jedzenie z rodziną, tego co przygotowałam. Gotowanie jest moją największą pasją zaraz po aranżacji wnętrz i bardzo doceniam, że mam dla kogo to robić. 

A Twoje ulubione miejsce w domu?

Moim ulubionym miejscem w domu jest kuchnia i salon na poddaszu. Są to miejsca, w których spędzam najwięcej czasu, bo w nich też pracuje. Urządziłam je więc pod swoje potrzeby. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TatianaHomeDecor (@tatiana_home_decor) Sty 28, 2020 o 8:43 PST

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez TatianaHomeDecor (@tatiana_home_decor) Maj 14, 2019 o 9:10 PDT

Gdybyś miała opisać swój dom jednym słowem byłoby to...?

Przytulny.

Artykuł powstał we współpracy z marką Lenor