Rosa Chains to marka specjalizująca się wyrobach jubilerskich. Od kilku sezonów zachwycamy się kolczykami, naszyjnikami i pierścionkami projektu Agnieszki Rosy. W najnowszej kolekcji wiodą prym nieregularne perły (to ostatnia fascynacja projektantki) oraz spersonalizowane naszyjniki "Calligraphy Necklace" z ręcznie wykonaną literą nawiązującą do tradycyjnej kaligrafii. Firma ma już swój butik na ulicy Wilczej w Warszawie, kilka miesięcy temu odwiedziliśmy również pracownię, która mieści się w jednej z najbardziej znanych kamienic Warszawy - Kamienicy pod Gigantami. Projektantka zamierza teraz podbić Poznań, to właśnie w stolicy Wielkopolski pojawiło się miejsce, w którym można kupić biżuterię Rosa. Na prestiżowej ulicy handlowej przy Paderewskiego mieści się nowy butik, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu sprzedawano "konfekcję damską". Kilka kroków dalej jest poznańska filia The Odder Side, czy Hotel Bazar. W połowie XIX wieku w budynku mieściły się sklepy, hotel oraz sala balowo-koncertowa. Z balkonu "Bazaru" Ignacy Paderewski wygłosił przemówienie, będące "impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego" (grudzień 1918).

Autorką wystroju jest Agnieszka Rosa, projektantka biżuterii oraz absolwentka Architektury na Politechnice Warszawskiej. "Fachowcy nie zrealizowali projektu według ustalonego wcześniej planu" - ujawniła dizajnerka podczas zwiedzania nowego butiku. "Cała rodzina malowała rury na złoto, wieszała szafki i pomagała w ostatnich poprawkach" - dodaje. Wspomniane gablotki i szafy również zaprojektowała Rosa. Zaprezentowane meble świetnie współgrały z retro witryną, dzięki której do pomieszczenia wpada sporo naturalnego światła, a klienci wybierający biżuterię mają widok na piękną kamienicę ze złotymi dekoracjami po drugiej stronie ulicy.

Marka Rosa powstała w 2012 roku, pierwszy butik został otwarty rok później w Warszawie. W prowadzeniu firmy pomagają jej mama Ewa oraz mąż Adam Otto, od niedawna współwłaściciel marki. 

W 2017 roku projektantka otrzymała nominację do ELLE Style Awards.