Za tym projektem stoi architekt wnętrz, dr hab. Jan Sikora (Sikora Wnętrza) znany z realizacji takich jak Stacja Kultura, Sopoteka czy Hotel Molo. Nie tak dawno temu pokazywaliśmy loft, który wyszedł także spod jego ręki.

Co nas urzeka w Number One? Na pewno świetnie dobrana kolorystyka. Mocne, kobaltowe akcenty łączą się tu z naturalnym odcieniem drewna, szarością i bielą. Do tego dodatek supermodnego ostatnio marmuru i mamy spójną całość. W samym wnętrzu mamy takie dizajnerskie perełki jak krzesła bujane NUB Andreu World czy hoker Moooi New Antiques. Sporo tu mebli i przedmiotów zrobionych na specjalne zamówienie - sofy w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki.

Sam projektant tak mówi o tym wnętrzu:

W projekcie starliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto - jego wspaniałość kiedyś i dziś było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka. Uzyskany styl to zderzenie sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli gdańskich z lekkością współczesnego designu. Dzięki tym, dość odważnym połączeniom, chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl.

Architektura obiektu to projekt KD Kozikowski, za pokoje odpowiadała Paulina Czurak, natomiast realizację projektów branżowych poprowadził architekt Andrzej Marek z pracowni Marek+Sikora Architektura.