W tym roku co prawda mroźnej zimy jak na lekarstwo, ale chyba wszyscy tęsknimy już za dłuższymi dniami i słońcem. Wiosenne nowości trafiły też do IKEA. Czego się spodziewać? Naturalnych tkanin, kwiatowych motywów, delikatnych, pastelowych kolorów:głównie zieleni i błękitów. 

Premiery tego miesiąca to pościel PRAKTBRÄCKA we wzór inspirowany XVIII-wiecznymi wzorami z zabytkowego Musée de l’Impression sur Étoffes, powłoczka z fantazyjnym motylem ROTFJÄRIL i kosze TJILLEVIPS wyplatane ręcznie z sześciu różnych włókien roślinnych: bambusa, rattanu, trawy morskiej, włókna bananowca, topoli i juty. W ofercie pojawił się także nowoczesny, minimalistyczny stołek LIDKULLEN, który wymusza aktywne siedzenie i zapewnia ciągły ruch oraz tkaniny KÄPPHÄST z zabawnym motywem zwierzątek. Nasze serca skradły lampy TÄLLBYN, cudna ceramika i pleciony klosz TORARED.

Wisienką na torcie jest pojawienie się długo wyczekiwanych jasnoszarych zasłon oczyszczających powietrze GUNRID (149 złotych za dwupak). Aktywowana światłem słonecznym powłoka rozkłada cząstki typowych zanieczyszczeń, na przykład tlenki azotu znajdujące się w spalinach z kuchenek gazowych oraz rozpuszczalniki, takie jak formaldehyd, który przedostaje się do powietrza z plastikowych przedmiotów, farb i mebli. Hurra!