Dubaj to przede wszystkim gorący klimat, luksus, przepych i niesamowita architektura. Tu buduje się wiele i bardzo śmiało nie licząc się zbytnio z kosztami. Sporo budynków ma nietypowe kształty jak na przykład słynny żagiel Burdż al-Arab czy trójkątne dachy wież Jumeirah Emirates. Inne wyróżniające się rozmachem budowle to Marina ze swoimi 57 basenami, hotel Rose Rotana Suites, wieża Almas, HHHE Tower, Korona Emiratów, The Tower, czy Khalid Al Attar Tower 2. Nad wszystkim góruje najwyższy na świecie budynek - Burdż Chalifa.
Panorama Dubaju jest naprawdę imponująca. Widok staje się jeszcze bardziej niesamowity kiedy miasto spowija mgła. Zobaczcie naszą galerię dubajskich wieżowców uchwyconych w tej wyjątkowej chwili. To nie są efekty z Photoshop'a. Drapacze chmur wydają się być zatopione pod morzem mgły i wyglądają  jak kadr z futurystycznego filmu. Dodatkowe efekty specjalne zapewnił zdjęciom wschód słońca oblewając wszystko różową i pomarańczową poświatą.
Jeśli wybieracie się do Dubaju to taki widok możecie ujrzeć na żywo. Trzeba być jednak w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie. Ta mgła pojawia się bowiem tylko kilka razy w okresie od września do grudnia i zwiastuje zmianę pory roku z ciepłej na nieco chłodniejszą.