Do Wielkanocy zostało już niewiele czasu. Warto zatem pomyśleć o świątecznych ozdobach, które wprowadzą do naszego domu wiosenną, wyjątkową atmosferę. Dziś prezentujemy pięć inspirujących pomysłów na stroik wielkanocny. 

Wielkanocny wianek

Bazę do tego stroiku można wykonać samodzielnie z suchych gałązek odpowiednio je zwijając i łącząc za pomocą sznurka lub drutu. Można ją też kupić w kwiaciarni. Potem zostaje już tylko dekoracja gałązkami bukszpanu, baziami, forsycją, skorupkami jajek i kolorowymi piórkami. Do ozdobienia całości przyda się też wstążka, najlepiej w soczystym, wiosennym kolorze.

Gałązki z wydmuszkami

Ten wielkanocny stroik jest prosty, a do tego efektowny. Do jego przygotowania potrzebny będzie wazon, kilka wierzbowych gałązek (wierzba karłowata) i wydmuszek z zawieszkami. Gałązki umieszczamy w wazonie z wodą. Wieszamy na nich przygotowane wcześniej wydmuszki i gotowe. Jajka do wieszania na gałązkach można kupić w kwiaciarniach, supermarketach i w niektórych drogeriach.

Wiosenne kwiaty w szklanych słojach

To prosta i wyjątkowo piękna ozdoba. Do szklanego słoja, lub wysokiego wazonu z przezroczystego szkła wkładamy cebulki wiosennych roślin: hiacyntów, szafirków, narcyzów. Na dno wlewamy odrobinę wody i pamiętamy o regularnym jej uzupełnianiu. Dla stabilizacji możemy dodać kilka otoczaków. Po kilku-kilkunastu dniach można będzie cieszyć się piękną zielenią.  

Rzeżucha w skorupkach jaj

Taki stroik wielkanocny zachwyci szczególnie najmłodszych. W skorupkach jaj układamy odrobinę wilgotnej waty. Wysiewamy d nich rzeżuchę, pamiętamy o zraszaniu. Roślinki wyrosną po kilku dniach. Zielone skorupki można wyeksponować na wielkanocnym stole. Dzieci mogą namalować na nich wesołe buźki flamastrem. 

Wielkanocny stroik ze świecą

Fanom tradycyjnych stroików ze świecą szczególnie polecamy świeczki w kształcie jajek. Można wyeksponować je w starych, pomalowanych wytłoczkach albo przybrać mchem i baziami. Zwykła świeca w kształcie walca udekorowana ozdobną wstążką i bukszpanem nabierze odświętnego charakteru.