W redakcji odliczamy już dni do Wielkanocy. Dziś zatem temat, który wprowadzi Was w świąteczny nastrój. Odwiedzamy dom w zabudowie szeregowej przy ulicy Czeremchowej w Warszawie. Za projekt i aranżację przestrzeni odpowiada tu pracownia Decoroom. Na parterze mamy tu otwartą, ogólnodostępną strefę dzienną. Na piętrze znalazły się sypialnia (z praktyczną garderobą), łazienka, a także pokój gościnny zaprojektowany z myślą o odwiedzinach rodziny lub przyjaciół. Kolory tego wnętrza? Biel, delikatna wanilia, żółty, zieleń i niebieski.  

Strefa dzienna i Wielkanoc w jadalni

W centrum salonu stanęła narożna sofa. Typowe dla skandynawskiego designu wysokie, drewniane nóżki nadają jej wizualnej lekkości. To dla gospodarzy miejsce relaksu, rodzinnych spotkań, a w dobie pandemii także domowe biuro. Stąd już tylko krok do stołu, przy którym wszyscy domownicy spotkają się w Wielkanoc. Ceramicznej zastawie towarzyszą świąteczne ozdoby: wazon z liśćmi palmy, figurki królików i zajęcy. Pisanki wyeksponowano w  ceramicznej formie wzorowanej na tekturowej wytłoczce. Obok stołu mamy kuchnię z granatową zabudową. Dzięki temu sąsiedztwu wszelkie smakołyki błyskawicznie pojawią się w jadalni, a zbędne naczynia szybko lądują w zmywarce. Na podłodze ułożono tu fantazyjne płytki (Cersanit Concrete Style Insero Patchwork). 

Strefa prywatna

Strefa prywatna domu pozostaje spójna kolorystycznie z parterem. Niebieskości pojawiają na ścianach w sypialni i łazience. Chłodny odcień skutecznie ocieplają drewniane meble i żółto-pomarańczowe dodatki: poduchy, zasłony, pledy.  W łazience mamy dokładnie te same kafle, co w kuchni.