Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days - pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcję wielkoformatowych i bardzo odpornych konglomeratów do wystroju domu. Co to oznacza? Zielone piękno! Kolekcja jest produkowana z wykorzystaniem odnawialnej energii elektrycznej oraz wody pochodzącej z recyklingu. Hiszpańska firma, która ją stworzyła, Cosentino, zrównoważyła emisję dwutlenku węgla dzięki projektom certyfikowanym przez ONZ, uzyskując właśnie w ten sposób certyfikat Carbon Neutral.

Cosentino od lat słynie z troski o planetę. Już dawno zarządzono w niej obliczanie śladu węglowego i promocję energooszczędności, redukcję emisji i zrównoważoną mobilność. Pytanie: jak zrównoważyć emisję CO² wciąż jednak tworząc nowe rzeczy? Jedynie poprzez zrównoważoną produkcję, połączoną z zaangażowaniem w szereg dobrowolnych projektów ONZ, które kompensują emisje dwutlenku węgla do atmosfery. To liczne programy zalesiania terenu, a także program na rzecz ochrony dna morskiego. Cosentino współpracuje przy tych projektach ONZ, aby właśnie zrównoważyć emisję gazów cieplarnianych. Dlatego certyfikat jest w pełni zasłużony. 

Co wchodzi w skład tej historycznej linii? Pięć nowych odcieni, inspirowanych Morzem Śródziemnym, które potrafią nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter. Kolory to swoista podróż przez południe Europy. Faro White, Cincel  Grey,  Arcilla  Red, Cala Blue i Posidonia Green niosą za sobą historie i niepowtarzalny klimat wakacji, które możemy mieć we własnym domu przez cały rok.  Faro White to biel Morza Śródziemnego i zalane słońcem ściany budynków, prostota i spokój. Cincel Grey to drobnoziarnisty, jedwabisty szary odcień, idealnie wyważony pomiędzy tonami chłodnymi i ciepłymi. Delikatny i subtelny będzie pięknym tłem dla naszych aranżacji. Arcilla Red to barwa wypalonej słońcem ziemi. Koktajl pomarańczy, ceglanej czerwieni i brązu. Relaksuje i odpręża. Cala Blue to woda, wiatr i nieskończony horyzont, kojarzący się z beztroskim wakacyjnym wypoczynkiem. Świeży i energetyczny. Posidonia Green jest ukłonem w stronę natury i roślinności morskiej. Chłodzi i uspokaja. 

Wielkoformatowe płyty to ostatni krzyk mody. Wyglądają elegancko i szlachetnie, a teraz dodatkowo stworzono je z troską o planetę. Proces ich produkcji wykorzystuje w 99% ponownie użytą wodę z procesów produkcyjnych, w 100% energię odnawialną i co najmniej w 20% surowce pochodzące z recyklingu. Dodatkowo, w procesie ich powstawania użyto znacznie mniej krzemionki krystalicznej. Zamiast tego zastosowano surowce mineralne i materiały pochodzące z recyklingu. Idealne połączenie piękna i dobra.

Więcej na: www.cosentino.com