Jak udekorować dom na Wielkanoc, aby od progu czuć było zbliżające się święta?

Wielkanocne dekoracje są dość oczywiste i nie należą do dyskretnych, a więc sprawa wydaje się prosta. Pisanki, zające, trochę wikliny i świeżej zieleni - a wszystko to podkręcone subtelnymi pastelami... Choć patent ten ograny jest na tysiąc sposobów wciąż nie traci na aktualności. Nie bądźmy więc wnętrzarskimi purystami i pozwólmy sobie na odrobinę wielkanocnego szaleństwa.

Najbardziej oczywistymi dekoracjami świątecznymi są oczywiście jajka. Nieważne czy, zrobione z wydmuszek, masy plastycznej, papier-mache, porcelany, wosku czy plastiku to one w Wielkanoc wiodą prym. Mogą mieć formę naturalną, pozbawioną wszelkich dekoracji ( jak w przypadku świątecznych dekoracji skandynawskich), mogą być klasycznymi ludowymi kraszankami albo nieco infantylnymi, pastelowymi pisankami wariantów jest mnóstwo.
Ważne jest aby je odpowiednio wyeksponować. Świąteczne pisanki zawsze będą doskonale wyglądać w naczyniach w stylu vintage, w koszach, mosiężnych czy miedzianych brytfankach, delikatnych szklanych misach czy paterach lub na porcelanowych półmiskach.

Bardzo dekoracyjnym sposobem ich wyeksponowania jest potraktowanie ich jak bożonarodzeniowych bombek i pozawieszanie ich np. na gałęziach przyniesionych do domu. Tworzy to bardzo efektowne kompozycje. Można je pozawieszać również w oknach, na kuchennych okapach, poręczach schodów i wszędzie tam, gdzie przyjdzie nam fantazja i ochota.
Tradycyjnymi, ale jakże uroczymi dekoracjami świątecznymi dekoracjami są też figurki " wielkanocnych zwierzaków" Zabawna menażeria zajęcy, baranków, kurczaków, kur, kogutów, kaczek czy motyli podkreśla wiosenny charakter tych świąt, podobnie jak świeże kwiaty i zioła przybrane kolorowymi wstążkami.

Zobaczcie kilkanaście przykładów wielkanocnych dekoracji, które dla was przygotowaliśmy. Może posłużą za tegoroczną inspirację GALERIA >>>